• Посилання скопійовано

Найманий працівник та послуги за договором аутстафінгу

Чи може підприємство включати до витрат послуги з договору надання персоналу від нерезидента (консультаційні послуги, надані фізособою), якщо цей працівник також працевлаштований на даному підприємстві директором та отримує заробітну плату?

Відповідно пп. 14.1.183 ПКУ послуга з надання персоналу – господарська або цивільноправова угода, відповідно до якої особа, що надає послугу (резидент або нерезидент), направляє у розпорядження іншої особи (резидента або нерезидента) одну або декількох фізичних осіб для виконання визначених цією угодою функцій. Угода про надання персоналу може передбачати укладання зазначеними фізичними особами трудової угоди або трудового контракту із особою, у розпорядження якої вони направлені. Інші умови надання персоналу (у тому числі винагорода особи, що надає послугу) визначаються угодою сторін.

Стаття 39 Закону про зайнятість передбачає діяльність суб'єктів господарювання, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця, що під собою розуміє аутстафінг.

Частиною 2 ст. 42 Закону про зайнятість забороняється без дозволу діяльність суб’єктів господарювання — роботодавців, які наймають працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця. 

Дозвіл видається на підставі копії зовнішньоекономічного договору (контракту), укладеного між українським та іноземним суб’єктами господарювання, яким передбачено застосування праці іноземців та осіб без громадянства, направлених іноземним роботодавцем в Україну для виконання певного обсягу робіт (надання послуг), та копії документа, що підтверджує наявність трудових відносин іноземного працівника з іноземним роботодавцем, який його відрядив (для відряджених іноземних працівників) (п. 5 ч. 1 ст. 42-2 Закону №2623).

Цей дозвіл видає Державна служба зайнятості.

Договір аутстафінгу укладається між підприємством-аутстафером та замовником. В договорі обумовлюється послуга з аутстафінгу за одного працівника у фіксованій сумі або розписується за складовими (зарплата працівника, ЄСВ, ПДФО, ВЗ та винагорода компанії). Оплата за договором аутстафінгу здійснюється щомісячно. Тобто, виходить, якщо за договором виконані всі умови, послуга отримана, то й замовник сплачує фіксовану суму за отримані послуги, про що отримує Акт приймання наданих послуг з аутстафінгу за звітний період. 

Отже, за наявності підтвердних документів замовник має право віднести до витрат сплачену суму за договором аутстафінгу (за надання особою консультаційних послуг).

А от чи може іноземець, який вже працевлаштований в аутстафінговій компанії нерезидента, оформитися на роботу директором у замовника, нумо розбиратися.

Зважаючи, що ст. 42-2 Закону №2623 зазначено, що іноземцю направленому надавати послуги за договором, потрібен дозвіл, який видається на підставі копії документа, що підтверджує наявність трудових відносин іноземного працівника з іноземним роботодавцем, який його відрядив. Тож, виходить, що у працівника вже є основне місце за кордоном, з якого його направлено надавати послуги за договором, і працевлаштовуватися на роботу в замовника не можна. Хоча ані Законом №2623, ані КЗпП це питання конкретно не врегульоване. Тому, вважаємо, що краще змінити умови договору аутстафінгу, ніж оформляти іноземця офіційно на роботу.

Також радимо роботодавцю звернутися до Держпраці чи Мінсоцполітики за індивідуальною консультацією з даного питання.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202432
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202423
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024319
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202425
  • Чи дають отримані гранти право на бронювання працівників?
    Чи дають право на бронювання працівників гранти на створення та розвиток виробництв переробної промисловості?
    18.11.202427