• Посилання скопійовано

Оподаткування прибутку КІК при його ліквідації

Українське ТОВ на загальній системі володіє іноземною компанією (КІК) на 100%, контролерами якої є фізособи-учасники ТОВ. Які є податкові різниці для ТОВ при ліквідації фінінвестиції внаслідок ліквідації КІК? Яка буде ставка ПДФО, якщо дохід фізосіб контролерів буде оподатковуваним - 9% чи 18%?

У даному випадку мова йде про володіння КІК фізичними особами опосередковано через юридичну особу. Це означає, що звітність по КІК слід подавати разом із декларацією з податку на прибуток підприємства.

Попри те, що фізособи визнали себе контролюючими особами, ми рекомендуємо взяти до уваги приписи пп. 39-2.1.2 ПКУ: фізична особа - резидент України або юридична особа - резидент України не визнаються контролюючими особами, якщо їх володіння часткою у контрольованій іноземній компанії реалізовано через пряме або опосередковане володіння в іншій юридичній особі - резиденті України, за умови якщо остання визнається контролюючою особою згідно з цим пунктом та на неї покладається зобов’язання щодо оподаткування скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії.

Ми звертаємо увагу на той факт, що чинне законодавство не містить звільнення від відповідальності юросіб за факт незвітування по КІК через те, що фізична особа – бенефіціар відзвітував по КІК. Це слід врахувати при твердженні, хто все таки є контролером КІК. Якщо контролером КІК є все таки юрособа, то у доходах фізособи така ліквідація КІК жодним чином не відображається: фізична особа отримає свій дохід, коли юрособа розподілить дивіденди або припинить своє існування.

Щодо юридичної особи, яка веде облік за національними стандартами бухобліку, слід керуватися приписами НП(С)БО 12.

Отже:

  • ми наполегливо рекомендуємо від імені ФО подати запит на ІПК в частині визнання себе контролером і оподаткування власного інвестиційного прибутку попри факт опосередкованого володіння КІК;
  • рекомендуємо подати запит на ІПК щодо відсутності відповідальності за незвітування ЮО на основі того, що контролюючою особою визнав себе їх бенефіціар.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловська Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Як виправити помилку в фінансовій звітності та декларації з податку на прибуток?
    ТОВ - материнська компанія облік інвестицій веде за методом участі в капіталі. Протягом 2013-2024 рр. компанія не відображала збільшення вартості інвестиції, відповідно було занижено доходи. ТОВ-"малодохідник" не коригує фінрезультат. Чи потрібно подавати уточнюючу фінзвітність? Як провести виправлення декларації з податку на прибуток? Чи потрібно застосовувати коригування за пп. 140.4.1 ПКУ?
    Сьогодні 10:0128
  • Штраф через затримку завантаження товару: наслідки з податку на прибуток
    Юрособа – платник податку на прибуток займається наданням експедиційних послуг. Перевізник виставив юрособі рахунок на перевезення вантажу і претензію за затримку завантаження на суму 10 000,00 грн. Своєю чергою, юрособа «дзеркально» перевиставила цю претензію замовнику на 10 000,00 грн. Як враховуються такі операції при обчисленні податку на прибуток?
    07.07.2025382
  • Коригування фінрезультату при наданні фіндопомоги
    Підприємство - платник податку на прибуток, надає безповоротну фінансову допомогу ФОПу на загальній системі, ФОП на ІІ групі ЄП, ТОВ на ІІІ групі єдиного податку. У яких із перелічених випадків потрібно збільшувати фінансовий результат до оподаткування та відображати коригуючу різницю в Додатку РІ?
    07.07.2025367
  • Сплата авансу з податку на прибуток за АЗС у місяці, в якому до ЄР внесено інформацію про надання відповідної ліцензії
    Платник податку вважається платником авансових внесків з податку на прибуток підприємств за місце роздрібної торгівлі пальним, починаючи з місяця наступного за місяцем внесення такого місця роздрібної торгівлі пальним (АЗС) до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального
    04.07.202512
  • Розподіл часток статутного капіталу між трьома учасниками
    Був розподіл часток статутного капіталу між 3 учасниками (раніше був єдиний засновник). Як оформити нарахування та виплату дивідендів між учасниками документально та у бухобліку і як бути з залишком за попередні роки
    04.07.202525