• Посилання скопійовано

Включення до страхового стажу 2011-2015 років

У працівника в трудовій книжці є запис про трудову діяльність з 13.05.2011 по 01.11.2015 рр., але в додатку 9 "Дані про трудовий та страховий стаж", яку надав працівник, запис про цей період відсутній. Чи треба враховувати цей стаж при розрахунку лікарняних тільки на підставі запису в трудовій книжці?

Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає соціальному страхуванню відповідно до видів соціального страхування (ст. 1 Закону №1105).

Страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини (ст. 14 Закону №1105).

Страховий стаж визначають за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування починаючи:

Вказаний реєстр веде Пенсійний фонд України, який і надає інформацію, що міститься у Реєстрі застрахованих осіб, про джерело надходження відомостей до Реєстру застрахованих осіб (найменування юридичної особи та код за ЄДРПОУ / прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) страхувальника, період звітування), розмір заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації), на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, ознаку сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (п. 2 розділу І Порядку №16-1).

Щоб роботодавець мав право включити в страховий стаж для нарахування лікарняних інформацію про трудову діяльність працівника за вказані в запитанні періоди, потрібна довідка, що це підтверджує. Взяти інформацію з трудової книжки не можна, бо в той час вже був персоніфікований облік. Тому працівнику варто особисто звернутися до ПФУ та отримати інформацію (довідку за формою ОК-7 чи Додаток 9) за період роботи з 13.05.2011 по 01.11.2015 рр. для підтвердження факту сплати страхових внесків. 

Звертаємо увагу, що обрахунок страхового стажу за трудовою книжкою проводиться до 01.01.2011 року, але зі своїми особливостями.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024104
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202452
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202437
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024421
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202427