Згідно з роз’ясненням ДФСУ від 02.04.2015 року, оскільки Порядок №105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.
Проте такий висновок податківців є доволі фіскальним, адже в самому роз’ясненні є посилання на відповідні чинні законодавчі норми щодо звільнення від оподаткування компенсаційниї виплат мобілізованим від ПДФО та ЄСВ. Зазначені норми набрали чинності задовго до прийняття Порядку №105 від 04 березня 2015 року. Норма щодо не включення сум компенсаційних виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період до оподатковуваного доходу набрала чинності з 08.06.2014 р. (пп. «и» п. 165.1.1 ПКУ). Також, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону №2464 не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Ця норма також чинна з 08.06.2014 р. При цьому самі податківці посилаються на вищезазначені норми у своєму роз’ясненні. До того ж є позитивна судова практика на користь платників (див. справу №817/4004/14).
Проте, з якого періоду не оподатковувати виплати мобілізованим, з березня 2015 року (як це зазначено в роз’ясненні ДФСУ), чи з набранням чинності відповідних законодавчих норм, вирішувати виключно Вам.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись