Згідно з роз’ясненням ДФСУ від 02.04.2015 року, оскільки Порядок N 105 набув чинності з 17.03.2015, то в цілях звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб, військовим збором компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, та не нарахування і не утримання єдиного внеску на такі компенсаційні виплати, вказаний Порядок підприємствами, установами, організаціями застосовується починаючи з березня місяця.
Такий висновок податківців є доволі фіскальним, адже в самому роз’ясненні є посилання на відповідні чинні законодавчі норми.
Щодо ПДФО. Згідно із п.п. "и" п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних під час мобілізації, на особливий період.
Щодо ЄСВ. Згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону N 2464 не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Вищезазначені норми стали чинними задовго до затвердження Порядку №105 від 4 березня, а, отже, звільнення від оподаткування сум компенсації мобілізованим, починаючи тільки з березня, на нашу думку, є неправомірним.
До того ж існує позитивна судова практика на користь платників податків.Відсутність визначеного порядку відшкодування компенсаційних виплат із бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих працівників та відсутність у Державному бюджеті України коштів, передбачених на виплату зазначених компенсацій, оскільки чинним законодавством у цих випадках не ставиться в залежність виконання ч. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від того, чи є механізм повернення відповідних коштів з бюджету, та від того, чи закладені такі кошти в Державному бюджеті.( див. справу №817/4004/14)
Таким чином, якщо платниками було проведено в минулих періодах оподаткування сум середнього заробітку мобілізованих , на нашу думку, необхідно провести відповідні коригування.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись