• Посилання скопійовано

Чи індексувати зарплату у громадській організації у 2023 році?

Громадська організація здійснює свою діяльність за рахунок грантів донорів за погодженими бюджетами. У штаті організації є 4 працівника. Чи зобов'язана організація нараховувати індексацію штатним працівникам та за яким нормативним актом?

Як відомо, індексацію грошових доходів громадян мали проводити всі підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та господарювання, а також фізичні особи - підприємці, які використовують працю найманих працівників. І громадські організації не були  виключенням.

Проте, на 2023 рік, п. 3 Прикінцевих положень Закону про Держбюджет на 2023 рік, зокрема, зупинено дію Закону "Про індексацію грошових доходів населення"

Тобто, усі роботодавці отримують послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов’язків щодо нарахування індексації заробітної плати.

Громадські організації не отримують прибуток від своєї діяльності та залежать від зовнішніх джерел фінансування, зокрема, як в даному випадку, від грантів. Як правило, грант надається безоплатно і безповоротно, на умовах, передбачених грантодавцем.

Згідно з ч. 3 ст. 2 Закону про оплату праці, виплати в рамках грантів віднесені до інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Зазначеними законами чи будь-якими іншими нормативними документами ніяким чином не обмежено роботодавця – неприбуткову організацію щодо прийняття рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв’язку з високим рівнем інфляції в Україні.

Оскільки, згідно зі ст. 9-1 КЗпП підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за власні кошти можуть встановлювати додаткові відповідно до законодавства трудові і соціально-побутові пільги для працівників.  

Таке рішення потрібно зафіксувати в наказі попередньо перевіривши умови договору на отримання гранту стосовно того чи можна кошти у вигляді грантів використовувати на формування заробітної плати, для уникнення в подальшому непорозумінь з грантодавцем. Тому що при укладенні договору з грантодавцем важливе направлення коштів, отриманих як грант, на покриття, наприклад інших видатків на проекти, заробітну плату, придбання необхідного обладнання, оплату службових відряджень працівників тощо.

Потрібно також пам’ятати, що доходи (прибутки) неприбуткової організації, як відомо, мають використовуватися виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп. 133.4.2 ПКУ).

Тобто доходи, отримані неприбутковою організацією від будь-якої діяльності, мають використовуватися виключно на реалізацію своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов'язаних із ними осіб.

Таким чином, якщо договором на отримання гранту передбачено умову використання даних коштів, зокрема та зарплату працівникам, то керівник громадської організації має право прийняти рішення щодо добровільного нарахування індексації у 2023 році, а її виплата вважатиметься витратами в межах статутної діяльності. 

***

Також читайте:

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1081
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 271
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 009
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202453