• Посилання скопійовано

Індексація зарплати держслужбовців у 2023 році

Законом про Держбюджет-2023 призупинено нарахування індексації зарплати на 2023 рік. Таке повідомлення прописано в "калькуляторі індексації". Чи не нараховується індексація до зарплати держслужбовців? Цей закон стосується всіх?

Дійсно, 23 листопада Президент підписав Закон «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Його перехідними положеннями, зокрема, передбачено  зупинення дії Закону про індексацію доходів населення на 2023 рік. Саме зупиненння, а не скасування, і тільки на 2023 рік.

Відповідно, нараховувати індексацію зарплати у 2023 році не потрібно. 

Це стосується усіх роботодавців без винятку, як приватного сектору економіки, так і державного. Дана норма надає  послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов’язків щодо нарахування індексації заробітної плати.

Водночас звертаємо увагу на те, що зупинення дії Закону про індексацію грошових доходів населення торкнеться не лише заробітної плати, але й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують за цим Законом. Про них наголосила Держпраці у своєму роз’ясненні.

Отже, державні та бюджетні підприємства повинні дотримуватися змін у законодавстві, впроваджених Законом про Держбюджет на 2023 рік,  та тимчасово призупинити на 2023 рік нарахування індексації на зарплату держслужбовців та її виплату без права прийняття самостійного рішення про додаткове встановлення трудових пільг для своїх працівників, якщо вони отримують відповідне фінансування з бюджету. 

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1061
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 271
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 009
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202453