• Посилання скопійовано

Індексація зарплати держслужбовців у 2023 році

Законом про Держбюджет-2023 призупинено нарахування індексації зарплати на 2023 рік. Таке повідомлення прописано в "калькуляторі індексації". Чи не нараховується індексація до зарплати держслужбовців? Цей закон стосується всіх?

Дійсно, 23 листопада Президент підписав Закон «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Його перехідними положеннями, зокрема, передбачено  зупинення дії Закону про індексацію доходів населення на 2023 рік. Саме зупиненння, а не скасування, і тільки на 2023 рік.

Відповідно, нараховувати індексацію зарплати у 2023 році не потрібно. 

Це стосується усіх роботодавців без винятку, як приватного сектору економіки, так і державного. Дана норма надає  послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов’язків щодо нарахування індексації заробітної плати.

Водночас звертаємо увагу на те, що зупинення дії Закону про індексацію грошових доходів населення торкнеться не лише заробітної плати, але й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують за цим Законом. Про них наголосила Держпраці у своєму роз’ясненні.

Отже, державні та бюджетні підприємства повинні дотримуватися змін у законодавстві, впроваджених Законом про Держбюджет на 2023 рік,  та тимчасово призупинити на 2023 рік нарахування індексації на зарплату держслужбовців та її виплату без права прийняття самостійного рішення про додаткове встановлення трудових пільг для своїх працівників, якщо вони отримують відповідне фінансування з бюджету. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245211
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 5834
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202435
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023187
  • Компенсація при звільненні та вихідна допомога працівнику за погодинною оплатою праці
    Як визначити розмір вихідної допомоги при звільненні за скороченням та компенсацію невикористаної відпустки працівнику, який звільняється в грудні 2023 року, працює за погодинною ставкою – 40,25 грн, що менше мінімальної 40,46 грн? Нарахувань в 2023 році не було. Має 28 днів невикористаної відпустки
    04.12.20231 085