• Посилання скопійовано

Нарахування зарплати в приватних закладах освіти

Якими нормативними документами регулюється облік та нарахування заробітньої плати вчителів в приватних закладах освіти, якщо фінансування відбувається за власний кошт?

Відповідно до абз. 6 ч. 2 ст. 61 Закону № 2145 засновник приватного закладу освіти має право встановлювати інші, ніж передбачено Законом №2145, розміри і умови оплати праці, винагороди та допомоги для педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Зокрема, на нашу думку, це означає, що всі гарантії щодо оплати праці, встановлені для бюджетників ст. 61 цього Закону, в приватних закладах освіти не є обов’язковими для виконання. Як оплачувати працю власних працівників, приватний заклад освіти вирішує самостійно, але з урахуванняминорм трудового законодавства, зокрема, КЗпП та Закону про оплату праці тощо. Втім, вони встановлюють мінімальні гарантії щодо оплати праці (щодо мінімального місячного та погодинного розміру зарплати, її індексації, оплату праці у вихідні та святкові дні тощо). 

За рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, заклад освіти має право встановлювати педагогічним і науково-педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень.

Відповідно до законодавства, установчих документів та колективного договору, керівник закладу освіти має право встановлювати педагогічним і науково-педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проектів тощо.

З іншого боку, отримані приватним закладом освіти публічні кошти розподіляються у порядку, визначеному законодавством для державних і комунальних закладів освіти. 

Під публічними коштами слід розуміти кошти державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, кредитні ресурси, надані під державні та місцеві гарантії, кошти Національного банку України, державних банків, державних цільових фондів, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, а також кошти суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отримані ними від їхньої господарської діяльності.

Таким чином, кошти приватних закладів освіти, отримані ними від власної господарської діяльності, в цьому переліку не зазначені. Тож, змусити використовувати їх за напрямками, які передбачені для бюджетників, приватні освітні заклади не можуть. А ось, якщо такий заклад отримує інші, негосподарські надходження, та ще і цільові, застосовувати їх доведеться за напрямками, які були встановлені при їх отриманні. 

Також нагадаємо, що педагогічні працівники мають право на щорічну основну відпустку тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому постановою Кабміну від 14 квітня 1997 р. № 346 – див. ст. 6 Закону про відпустки.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оплата відрядження працівнику, який суміщає посади
    Працівник працює прибиральником території та згідно з наказом по підприємству має суміщення за посадою водія з доплатою 50% від окладу водія. Іноді його відправляють у відрядження, виплачуються добові. Чи потрібно відрядження відображати у табелі обліку робочого часу? Чи потрібно платити середньоденну зарплату за дні відрядження ,чи це буде лише оклад плюс суміщення?
    29.04.202439
  • Приклади нарахування зарплати при неповному робочому дні
    Як розраховувати заробітну плату, якщо у наказі про прийняття зазначено такий графік роботи: понеділок по 1 (одній) годині на тиждень з 09:00 до 10:00. Посадовий оклад відповідно до штатного розпису 8 000 гривень на місяць?
    26.04.202467
  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245711
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6484
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202445