Мінімальна заробітна плата
Згідно з ст. 95 КЗпП мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
Водночас, варто звернути увагу, що взаємовідносини, які виникають між фізособою та суб’єктом господарювання за договором ЦПХ регулюється ЦКУ, а не КЗпП. Тобто фізособа за договором ЦПХ не є працівником підприємства (при цьому отримує не заробітну плату, а винагороду), а лише надає суб’єкту господарювання послуги за цивільним договором.
Відповідно до цього, гарантії щодо дотримання мінімального розміру заробітної плати до осіб, які надають послуги за договором ЦПХ, не застосовуються.
ЄСВ
Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума винагороди фізособі за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).
Отже, суб’єкти господарювання за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами нараховують ЄСВ на суму винагороди (доходу) за ставкою 22%.
При цьому, обов’язку нарахування ЄСВ не менше мінімального розміру за виплатами за договорами ЦПХ Законом про ЄСВ не встановлено.
Якщо дохід у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, ЄСВ нараховується виходячи з розміру єдиного внеску 22% на фактично нараховану винагороду за договором цивільно-правового характеру.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись