• Посилання скопійовано

Некоректне відображення первинних документів в обліковій програмі

В програмі бухобліку, операції з отримання послуг від підприємця відображаються проводками як на звичайну фізособу. Сплата за послуги відбувається на звичайний картковий рахунок (не 2600). Первинні документи оформленні відповідним чином як від підприємця. Яка відповідальність передбачена за неналежне відображення інформації з первинних документів у облікових регістрах?

Відповідно до ст. 9 Закону про бухоблік,  підставою для бухобліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблених даних на підставі первинних документів можуть складатись зведені облікові регістри. В даному випадку, внесення інформації до облікової програми буде складанням таких облікових регістрів.

У тому випадку, якщо у фінансовій та податковій звітності відображення таких первинних документів було здійснено правильно, то можна говорити лише про помилки у зведених облікових регістрах. Враховуючи вищенаведене, так як Закон про бухоблік не передбачає обов’язкового веденнях таких зведених регістрів, то і відповідальності за помилки у них виникнути не може.

Пунктом 7.8 Інструкції №492 за поточними рахунками в національній валюті фізосіб – резидентів дозволено здійснювати «всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані із здійсненням підприємницької діяльності». Тобто з цього можна зробити висновок, що на такий рахунок перераховувати кошти за послуги підприємця не можна. Рахунок 2625 – це картковий рахунок фізособи, відповідно виплати на такий рахунок мають великий ризик бути визначеними як виплати звичайній фізособі (з відповідною необхідністю нарахування ПДФО, ВЗ та ЄСВ). Тож в такому випадку радимо підприємству дуже ретельно віднестись до первинних документів, що надаються таким підприємцем, а саме: договору, акту, видаткової накладної, документів, що підтверджують, що така особа є підприємцем. Також в призначенні платежу повинно бути вказано ім’я, прізвище та по-батькові такої особи.

Тож виходячи з вищенаведеного, можна зробити висновки, що податківцями можуть бути донараховані податкові зобов’язання з ПДФО, ВЗ та ЄСВ з відповідними штрафами та пенею за несвоєчасну сплату. 

За неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не в повному обсязі, із недостовірними відомостями або з помилками №1ДФ передбачено штраф у розмірі 510 грн, а при повторному правопорушенні протягом року – у розмірі 1 020 грн. Штрафні санкції за несплату ПДФО, що донараховані під час перевірки – 25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Щодо несплачених сум військового збору застосовуються аналогічні штрафи. 

За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ— до 20% не сплачених сум, а у випадку донарахування органом фіскальної служби або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ — до 10% зазначеної суми за кожен повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50% суми донарахованого ЄСВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»