• Посилання скопійовано

Що зазначає СГ в рядках 18 та 19 фіскального чека при реалізації товарів з оплатою сертифікатом?

У фіскальному чеку відображають у рядку 18 - форма оплати «БЕЗГОТІВКОВА», а у рядку 19 – «Сертифікат». Номінал сертифікату може не відповідати загальній вартості товару та може не розглядатись, як аванс внесений в грошовій формі, відповідно не є знижкою

Податківці у підкатегорії 108.05 ЗІР надали роз'яснення,  що форми та зміст розрахункових документів визначені у Положенні про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 29.12.2017 року №148 у вигляді уніфікованих таблиць, що містять окремі визначені поля, а зміст розрахункового документа передає інформацію, що повинна зазначатись платниками податків у встановленому формою вигляді та у передбаченому формою полі – які є окремими реквізитами розрахункового документа.

Пунктом 2 розд. II Положення №13 визначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою №ФКЧ-1, має містити обов’язкові реквізити, зокрема, такі як «позначення форми оплати («ГОТІВКА», «БЕЗГОТІВКОВА», «ІНШЕ»), сума коштів за цією формою оплати та валюту операції» (рядок 18 фіскального касового чека) та «засоби оплати (вид платіжного інструменту, талон, жетон тощо)» (рядок 19 фіскального касового чека).

Виходячи з наведеного вище, у фіскальному чеку слід відображати:

  • у рядку 18 фіскального чека – форму оплати «БЕЗГОТІВКОВА»;
  • у рядку 19 фіскального чека – «Сертифікат».

При цьому сертифікат є окремим засобом оплати, номінал якого не обов’язково має відповідати загальній вартості товару та який не може розглядатись, як аванс внесений в грошовій формі, відповідно не є знижкою.

Поряд із тим, згідно з пп. 291.6 ПКУ платники єдиного податку першої – третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі – готівковій або безготівковій (у тому числі з використанням електронних грошей).

При цьому зауважуємо, що сертифікат не є грошовою формою оплати.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»