Положеннями ч. 1 ст. 762 ЦКУ передбачено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Якщо розмір плати не встановлений договором, він визначається з урахуванням споживчої якості речі та інших обставин, які мають істотне значення.
Відповідно до пп. «б» пп. 176.1 ПКУ платники ПДФО зобов'язані отримувати документи первинного обліку та зберігати їх протягом строку давності, встановленого ПКУ (1095 к.д.).
Первинний документ в ст. 1 Закону про бухоблік визначено як документ, який містить відомості про господарську операцію.
При цьому перелік обов'язкових реквізитів, які повинні міститися у первинному документі, визначено в ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік.
Крім того, форми розрахункових документів передбачено Інструкцією №22, Положенням №148 та іншими нормативно-правовими актами.
ДПС в ІПК від 05.04.2018 р. №1464/К/99-99-13-02-03-14/ІПК повідомляє, що кошти, отримані фізичною особою – орендодавцем від фізичної особи – орендаря мають бути підтверджені первинними документами, до яких відносяться, зокрема, але не виключно: договір оренди, платіжне доручення, виписка з карткового рахунку, акт прийому-передачі, інший документ у довільній формі, що свідчить про здійснення розрахунків.
Виходячи з того, що типової форми акту користування орендованим приміщенням протягом певного періоду та відшкодування комунальних послуг немає, підприємство має право розробити форму такого акту самостійно. Акт, складений на нараховані суми орендного платежу, є тим первинним документом, на підставі якого підприємство відображає витрати з оренди приміщення.
Залежно від призначення приміщення орендну плату відображають на відповідних рахунках обліку витрат (ДТ 91, 92, 93 чи 94).
Отже, чинним законодавством не передбачено виставляння рахунків за оренду та комунальні послуги фізичною особою – власником приміщення, який не є суб'єктом підприємництва.
***
Також читайте:
- Оренда офісу у фізособи та сплата за неї комунальних послуг: які наслідки?
- Оренда та відшкодування комунальних послуг, що сплачуються фізособі: як оподаткувати?
- Операції з оренди приміщення у фізособи: як облікувати?
- Як оподаткувати доходи фізосіб від оренди приміщення?
- Оренда приміщення у фізособи: куди сплачувати ПДФО?
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити