• Посилання скопійовано

Отримання рекламних послуг від нерезидента: що з податками?

Юрособа – резидент України, платник податку на прибуток і ПДВ, уклала з резидентом Республіки Білорусь договір, за яким останній надав за актом юрособі рекламні послуги (запуск та ведення рекламних компаній в системі таргетованої реклами Facebook), після чого була здійснена оплата. Які особливості оподаткування?

ПДВ

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України (пп. «б» пп. 185.1 ПКУ).

Згідно із пп. «б» пп. 186.3 ПКУ, місцем постачання рекламних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Оскільки в розглядуваній ситуації отримувачем рекламних послуг є юрособа-резидент, то зазначена операція отримання послуг оподатковується ПДВ.

Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку ПДВ до бюджету, є одержувач рекламних послуг, тобто, юрособа резидент (ст. 180.2 ПКУ).

Датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України є перша із подій: або дата списання коштів, або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг (абз. 3 пп. 187.8 ПКУ).

В розглядуваній ситуації першою подією було отримання акта наданих послуг, тому на дату акта юрособа резидент має скласти ПН. Про особливості складання ПН ми писали, приміром, тут. Про відображення в декларації з ПДВ писали тут.

 

Податок на репатріацію

Відповідно до пп. 141.4.6 ПКУ, резиденти, у тому числі ФОП, фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, або суб’єкти господарювання (юридичні особи чи ФОП), які обрали спрощену систему оподаткування, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами, під час такої виплати сплачують податок за ставкою 20 % суми таких виплат за власний рахунок.

Таким чином, в розглядуваній ситуації юрособа-резидент повинна сплатити до бюджету податок на репатріацію в розмірі 20% від суми виплати в день оплати послуг нерезидента.

Наголосимо – 20% нараховуються «зверху» на суму коштів, які перераховують нерезиденту, а не утримуються з такої виплати.

Причому для рекламних послуг норми міжнародних договорів у частині зменшення (звільнення) суми податку не застосовуються, тому що така можливість не передбачена пп. 141.4.6 ПКУ, на відміну від загального правила, наведеного в пп. 141.4.2 ПКУ.

Якщо під час виплати доходу нерезиденту цей податок не утримали, юрособі-резиденту загрожує штраф за ст. 125-1 ПКУ – 10% (25%, якщо помилка умисна) суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Водночас у період дії карантину, в період з 01.03.2020 р. і до останнього дня місяця, в якому закінчиться карантин (на момент написання цієї консультації це поки що 31.12.2021 р.), податкові штрафи і пеня не застосовуються (п. 52-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Таким чином, якщо підприємство вчасно не сплатило цього податку, і це сталося під час карантину, підприємство може сплатити цей податок пізніше, без застосування штрафу.

Виплата нерезиденту і сума нарахованого податку на репатріацію відображається в додатку ПН до декларації з податку на прибуток.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2022 року податок на репатріацію доходів нерезидентів за виробництво та/або розповсюдження реклами скасовується – докладніше про це ми писали тут.

 

Податок на прибуток

Якщо платник податку на прибуток придбаває послуги у нерезидента і для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці, може застосовуватися податкова різниця, встановлена пп. 140.5.4 ПКУ.

Детально про цю різницю ми писали, приміром, тут, тут.

Але ця різниця застосовується у разі придбання товарів, робіт, послуг у:

  • нерезидентів, включених до Переліку №1045;
  • нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до Переліку №480, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.

Але Республіки Білорусь немає ані в Переліку №1045, ані в Переліку №480. Тому зазначена різниця в розглядуваній ситуації не застосовується.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Перехідні операції резидента Дія. Сіті
    ТОВ з 01.10.2024 р. отримало статус резидента Дія. Сіті і стало платником податку на прибуток на особливих умовах. ТОВ звітується щоквартально з податку на прибуток. Якщо в IV кварталі ТОВ робить виплати ФОПам на ЄП за послуги, надані в ІІІ кварталі (коли ТОВ ще було платником податку на прибуток на загальних умовах), то чи впливають суми цих виплат на податок на прибуток на особливих умовах, платником якого ТОВ вже є у IV кварталі?
    20.11.202413
  • Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?
    Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?
    18.11.202430
  • Особливості виплати дивідендів нерезиденту
    Згідно з протоколом учасників підприємство повинно було сплатити дивіденди за І кввртал 2024 р. в сумі 45 153 880 грн. Дата сплати - 01.10.2024 р., курс долара НБУ - 41,2199 грн, курс біржовий - 41,33 грн. Яку суму валюти потрібно перерахувати учаснику нерезиденту? Яку суму податку на доходи нерезидентів потрібно перерахувати до бюджету?
    15.11.2024225
  • Поворотна фіндопомога працівнику: чи може неприбуткова організація її видати?
    Чи може неприбуткова організація видати поворотну безвідсоткову фінансову допомогу своєму працівнику?
    15.11.202419
  • Як представництву нерезидента подавати декларацію з прибутку від імені нерезидента?
    Некомерційне представництво нерезидента набуло статусу постійного представництва нерезидента. Нерезидент за місцезнаходженням постійного представництва зареєструвався платником податку на прибуток. Як постійному представництву подавати декларацію з податку на прибуток, включаючи фінзвітність, від імені нерезидента?
    13.11.202418