• Посилання скопійовано

Як розрахувати інвестиційний прибуток при зменшенні статутного капіталу, сформованого за рахунок НМА?

Засновник (ФО) вніс до статутного капіталу право оренди нежитлового приміщення – 500000 грн (частка 100%). Вартість внеску підтверджено експертною оцінкою. Засновник приймає рішення про зменшення статутного капіталу на 250000 грн. Виплату проведено грошима. Чи має право при розрахунку інвестиційного прибутку засновник зменшувати дохід (отриманий від зменшення долі) на суму внесених нематеріальних активів, а саме право оренди нежитлового приміщення, тобто на номінальну вартість внесеного статутного капіталу?

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу (пп. 170.2.2 ПКУ).

До продажу інвестиційного активу прирівнюються також операції з повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним (або особою, у якої інвестиційний актив був придбаний прямо чи опосередковано) до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента, зменшення статутного капіталу такого емітента чи ліквідації такого емітента.

Відповідно до наведеної умови, підприємство зменшує статутний капітал за рахунок зменшення номінальної вартості частки учасника. Оскільки таке зменшення в розумінні ПКУ - це продаж інвестиційного активу, то при визначенні інвестиційного прибутку фізична особа в загальному порядку має право на зарахування витрат на його придбання.

Фактично понесені фізособою витрати на придбання інвестиційного активу (корпоративних прав) підтверджуються документами, що засвідчують факт здійснення розрахункових операцій (більш детально див. у консультації ДПС тут).

Таким чином, за наявності підтвердження передачі права користування на користь підприємства інвестиційний прибуток при зменшенні номінальної вартості частки для фізичної особи буде 0.

 ***

Також читайте: Якщо внесок до статутного капіталу зроблено нематеріальними активами: облік та оподаткування

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Збиток минулого року у декларації з прибутку комунального підприємства
    Комунальне підприємство, без податкових різниць, у декларації за 2023 рік відобразило збиток, але сплатило авансовий внесок з податку на прибуток та частину чистого прибутку. Заповнило рядки 1, 4, 5, 6 у додатку АВ і 16.2, 16.4, 16.4.2 додатку ЗП, та рядки 20АВ і 22 декларації. За 2024 рік отримано прибуток, хоча перші три квартали були збиткові. Як відобразити у декларації за 2024 рік?
    Сьогодні 13:134
  • Розбираємо на запчастини основний засіб
    ТОВ - платник податку на прибуток, ПДВ, планує розібрати власні кондиціонери на складові та використати ці запчастини при ремонті обладнання замовника. Чи можна розібрати ці кондиціонери та як це оформити?
    Сьогодні 10:135
  • Чи виникають тимчасові податкові різниці за забезпеченнями для відшкодування наступних (майбутніх) витрат?
    ТОВ-високодохідник подає річний баланс, потрібно обчислити ВПА і ВПЗ для нарахування податку на прибуток в бухобліку. Чи забезпечення (резерви) такі як, витрати на аудиторську перевірку, на гарантії, резерв сумнівних боргів, носять тимчасовий характер? Резерви нараховуються кожного року. Чи потрібно нараховувати відстрочені податки в даному випадку?
    20.01.202523
  • Чи можна платити дивіденди частинами?
    Чи можна платити дивіденди не однією сумою, що затверджена протоколом загальних зборів засновників, а частинами протягом строку, вказаному у протоколі? Чи мають кошти для виплати дивідендів акумулюватися на рахунку підприємства протягом року?
    16.01.20251 028
  • Розрахунок МПЗ за орендовані протягом року земельні ділянки платником податку на прибуток
    Підприємство-орендар земельних ділянок сільськогосподарського призначення з вересня 2024 року орендує землі. Як правильно розрахувати мінімальне податкове зобов'язання за такими земельними ділянками? За якою нормативною грошовою оцінкою здійснювати розрахунок МПЗ: за НГО на момент укладання договору оренди у вересні 2024 року чи за оновленою НГО? Який коефіцієнт застосовувати при розрахунку? У які строки необхідно сплатити МПЗ та які штрафні санкції передбачені за несвоєчасну сплату?
    14.01.20253846