Головна Усі консультації Оподаткування Податок на прибуток

Подали фінзвітність із помилками: як її виправити, якщо декларація ще не подавалася?

Помилкову фінзвітність подано 25.07. Те, що фінзвітність є помилковою, виявлено 26.07. Декларація з податку на прибуток не подавалася. Як виправити помилку: подати нову фінзвітність та декларацію з податку на прибуток з показниками з нової фінзвітності? Чи подавати пояснення про помилку в фінзвітності до податкової інспекції?

Якщо було подано лише неправильну фінзвітність, то платник податку має подати нову фінзвітність з правильними показниками, а потім подати декларацію з податку на прибуток із правильними показниками.

Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності здійснюється у такому ж порядку, що і фінансової звітності та консолідованої  фінансової звітності, яка уточнюється.

Якщо фінзвітність подається в електронній формі, то не бачимо обов’язку у платника податку інформувати податківців про такі помилки. Повторне направлення фінансової звітності до ДФС призведе до заміни такої звітності в базі податківців (про це зазначає ДФС у Київській області). Втім, оскільки відповідно до пп. 46.2 ПКУ фінзвітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток та її невід’ємною частиною, тобто фінзвітність є частиною декларації, то платник податку може скористатися нормами пп. 46.4 ПКУ.

А отже, платник податку може надати доповнення до декларації з податку на прибуток, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. У цьому поясненні можна вказати причини подання двох фінзвітностей – першої помилкової та другої правильної - і зазначити, що в декларації з податку на прибуток зазначені вже правильні дані.

У разі подання виправленої фінансової звітності в паперовій формі, така фінансова звітність подається до контролюючого органу за основним місцем обліку з супровідним листом (див. детальніше тут).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Податок на прибуток
Теги:
Звітність , Податок на прибуток , Фінансова звітність , Декларація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі