Якщо було подано лише неправильну фінзвітність, то платник податку має подати нову фінзвітність з правильними показниками, а потім подати декларацію з податку на прибуток із правильними показниками.
Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності здійснюється у такому ж порядку, що і фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності, яка уточнюється.
Якщо фінзвітність подається в електронній формі, то не бачимо обов’язку у платника податку інформувати податківців про такі помилки. Повторне направлення фінансової звітності до ДФС призведе до заміни такої звітності в базі податківців (про це зазначає ДФС у Київській області). Втім, оскільки відповідно до пп. 46.2 ПКУ фінзвітність є додатком до податкової декларації з податку на прибуток та її невід’ємною частиною, тобто фінзвітність є частиною декларації, то платник податку може скористатися нормами пп. 46.4 ПКУ.
А отже, платник податку може надати доповнення до декларації з податку на прибуток, яке може бути складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. У цьому поясненні можна вказати причини подання двох фінзвітностей – першої помилкової та другої правильної - і зазначити, що в декларації з податку на прибуток зазначені вже правильні дані.
У разі подання виправленої фінансової звітності в паперовій формі, така фінансова звітність подається до контролюючого органу за основним місцем обліку з супровідним листом (див. детальніше тут).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити