Так, дійсно, таку можливість дає оновлена з 1 січня 2016 року редакція п. 43.4 та п. 200.12 ПКУ. В такому випадку слід відображати суму, яку платник ПДВ має намір зарахувати в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, які сплачуються до держбюджету в ряд. 20.2.2 декларації з ПДВ. Якщо є бажання зарахувати суму бюджетного відшкодування в рахунок сплати ПЗ чи податкового боргу з інших податків, слід заповнити частину поля «б» в таблиці 3 додатка Д4.
Але зробити взаємозалік можна тільки за тими податками, що сплачуються до держбюджету.
За приписами ст. 64 Бюджетного кодексу податок на прибуток підприємств комунальної власності належить до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад. Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є районні, міські ради, об'єднані територіальні громади, зараховується відповідно до районних, міських бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад.
Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є Верховна Рада Автономної Республіки Крим та обласні ради, зараховується відповідно до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів (ст. 66 Бюджетного кодексу). Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, засновником яких є міські (міст районного значення), селищні та сільські ради, зараховується відповідно до міських (міст районного значення), селищних та сільських бюджетів (ст. 69 Бюджетного кодексу).
Норми ч. 1-1 п. 1 ст. 66 Бюджетного кодексу регламентують направлення 10% податку на прибуток до обласного бюджету (крім податку на прибуток комунальної та державної форм власності). Оскільки податок на прибуток приватних підприємств не спрямовується 100% до держбюджету взаємозалік із від’ємним значенням податку на додану вартість неможливий.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити