• Посилання скопійовано

Податкова накладна включається до складу податкового кредиту в період її складання

Податкова накладна була виписана 10.06.2015 р. на 60,00 грн з ПДВ, а розрахунок коригування до неї 31.07.2015 р. на збільшення 5940,00 грн з ПДВ. В якому періоді треба відобразити це збільшення?

Оновлена редакція п. 198.1 ПКУ визначає податковий кредит вже не як право платника ПДВ, а, по суті, як його обов’язок. Як і раніше, датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата “першої” події:

•  дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; 

•  дата отримання платником податку товарів/послуг.

Нарахування ПК здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та ОЗ почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду. 

В данному разі ПК буде формуватися двома документами: ПН, виписаною 30 червня і РК, виписаним 31 липня. Якщо обидва документи зареєстровані вчасно (в межах законодавчо відведених норм), то включити їх до складу ПК з ПДВ можна в періоді їх складення, якщо реєстрація мала місце із запізненням – до складу ПК включаємо в періоді їх реєстрації в ЄРПН.

В даному разі, ПК по РК, зареєстрованому вчасно,  буде сформовано за підсумками липня 2015.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202426
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 730
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432