• Посилання скопійовано

Податкова накладна включається до складу податкового кредиту в період її складання

Податкова накладна була виписана 10.06.2015 р. на 60,00 грн з ПДВ, а розрахунок коригування до неї 31.07.2015 р. на збільшення 5940,00 грн з ПДВ. В якому періоді треба відобразити це збільшення?

Оновлена редакція п. 198.1 ПКУ визначає податковий кредит вже не як право платника ПДВ, а, по суті, як його обов’язок. Як і раніше, датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата “першої” події:

•  дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; 

•  дата отримання платником податку товарів/послуг.

Нарахування ПК здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та ОЗ почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду. 

В данному разі ПК буде формуватися двома документами: ПН, виписаною 30 червня і РК, виписаним 31 липня. Якщо обидва документи зареєстровані вчасно (в межах законодавчо відведених норм), то включити їх до складу ПК з ПДВ можна в періоді їх складення, якщо реєстрація мала місце із запізненням – до складу ПК включаємо в періоді їх реєстрації в ЄРПН.

В даному разі, ПК по РК, зареєстрованому вчасно,  буде сформовано за підсумками липня 2015.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»