Щодо можливості укладання договору позички зазначимо, що фермерське господарство має право вступати в договірні відносини з будь-якими фізособами. Отже, укладання договору позички трактора між фізособою та фермерським господарством є можливим.
Щодо нотаріального посвідчення відповідь шукаємо в ЦКУ. Відповідно до ч. 4 ст. 828 ЦКУ, договір позички транспортного засобу (крім наземних самохідних транспортних засобів), в якому хоча б однією стороною є фізична особа, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Трактор належить до наземних самохідних транспортних засобів (про це ми писали тут).
Таким чином, договір позички трактора між фізичною особою та фермерським господарством не потребує обов'язкового нотаріального посвідчення.
Проте, договір позички речі між юридичними особами, а також між юридичною та фізичною особою укладається у письмовій формі (ч. 2 ст. 828 ЦКУ). Оскільки фермерське господарство є суб'єктом господарювання (юридичною особою або ФОП), письмова форма договору є обов'язковою.
Тепер поговоримо про термін договор. Отже, термін дії договору позички визначається сторонами за домовленістю (ст. 831 ЦКУ). Якщо сторони не встановили строку користування річчю, він визначається відповідно до мети користування нею. Договір може бути укладений на визначений строк або безстроково.
Висновок
Фізична особа може надати фермерському господарству трактор у безоплатне користування за договором позички. Такий договір обов'язково укладається у письмовій формі, але не потребує обов'язкового нотаріального посвідчення. Термін користування визначається за згодою сторін у договорі.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити