• Посилання скопійовано

Податковий борг за IV квартал 2014 року: на який рахунок сплачувати?

У травні виявлено податковий борг з ПДВ за 4 квартал 2014 року. На який рахунок сплачувати таку суму, а також штраф та пеню: на бюджетний чи на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ? Чи відображаються ці штрафи та пеня в декларації з ПДВ? Якщо так, то у звітності за який період та в яких рядках?

Виникнення податкового боргу було виявлено в травні, але за підсумками звітності за 4 квартал 2014 року, коли сплата податкових зобов’язань з ПДВ ще йшла напряму до бюджету. Разом з тим, якщо про факт податкового боргу стало відомо вже коли запрацював новий алгоритм перерахування ПДВ до бюджету, такий податковий борг перерахувати до бюджету слід все ще через поточний рахунок. 

Відповідно до п. 25 Порядку №569 передбачена сплата штрафних санкцій і пені з поточного рахунка напряму до відповідного бюджету (поза електронним рахунком ПДВ). Такий обов’язок перерахування штрафів саме напряму в бюджет підтверджується і нормами п. 113.1 ПКУ.


Крім того, про такий варіант говорять податківці і в своєму листі від 19.01.2015 р. №1403/7/99-99-19-03-01-17: “з електронного рахунку погашаються суми податкових зобов'язань, задекларованих платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за звітні (податкові) періоди з 01.02.2015, а суми податкових зобов'язань з ПДВ, які платник визначив в уточнюючих розрахунках до податкових декларацій з ПДВ, суми ПДВ, донараховані платнику контролюючим органом за результатами перевірок, суми штрафів та пені сплачуються не з електронного рахунку платника, а з його поточного рахунку.”

Щодо дати та місця відображення штрафів та пені у декларації, то у декларації такі суми не відображаються. А у новій формі уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ для штрафів, нарахованих платником самостійно передбачено ряд. 25.3, але цей рядок в даному разі використовувати недоречно, бо він використовуються тільки у тому разі, коли платник ПДВ виправляє власну помилку. В даному разі, виправлення помилки немає, була недоплата в бюджет узгоджених податкових зобов’язань. По суті, рядок 25.3 недаремно знаходиться саме в УР, бо саме самостійне виправлення платником податків показників звітності має супроводжувати штраф у такому рядку. Коли коригування звітності немає, а має місце погашення податкового боргу, даний ряд. 25.3 в УР заповненню не підлягає, бо й сам УР не подається. Штраф за несвоєчасне погашення зобов’язання  має бути нарахований тільки податковим органом (пп. 54.3.3 та ч.3 п. 58.1 ПКУ), а платник податків на підставі ППР має його сплатити (із ППР ця сума потрапляє в інтегровану картку платника податків). Жодних комірок для відображення пені у звітності не передбачено.  

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кловська Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202527
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202520
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.202535
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202534
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    03.07.202568