• Посилання скопійовано

Заполняем налоговую накладную при аренде

Как правильно заполнить арендодателю налоговие накладные при аренде? Ведь они выписываются не только на услугу аренды, но и по договору на возмещение коммунальных услуг (вода, електрич.,тепло)

Отражение в налоговой накладной сумм, которые уплачиваются арендатором по договору аренды напрямую зависит от того, как эти суммы указаны в договоре аренды. 

При этом возможно два варианта. Договором может быть предусмотрена отдельная выплата в размере арендной платы и отдельная выплата в сумме компенсации расходов, понесенных арендодателем на уплату коммунальных услуг. Или же стоимость коммунальных услуг может быть установлена как «плавающая» составляющая самой арендной платы, размер которой зависит от объема потребленных арендатором услуг, который определяется приборами учета (счетчиками), например, за месяц.   

Вот так, как это указано в договоре, так данные выплаты должны отражаться и в первичных документах. Если данная выплата имеет статус компенсации, то в акте об оказании арендных услуг она не отражается. Ее уплата происходит на основании договора и, как правило, счета от арендодателя. Если же такая компенсация является составляющей суммы арендной платы, то допустимо не расшифровывать ее в акте и в налоговой накладной, а указывать сумму арендной платы за месяц в общем. Однако к такому акту нужно будет предоставить расчет, как такая арендная плата в данном месяце была сформирована, и копии документов, подтверждающих понесенные коммунальные расходы, если это предусмотрено договоренностью сторон. 

Обратите внимание на то, что, с целью обложения НДС, не имеет значения, как именно уплачиваются арендатором данные суммы. Согласно мнению Миндоходов, изложенному в «Базе знании» (подкатегория консультации 101.02): «кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою».

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202510
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202530
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514