• Посилання скопійовано

Чи потрібно коригувати вхідний ПДВ по основних засобах, придбаних до початку здійснення неоподатковуваних операцій?

З січня 2011 р. у підприємства вперше зявились оподатковувані та неоподатковувані ПДВ операції. Основні засоби що є в наявності придбані в 2010 році та використовуються як оподатковуваних та неоподатковуваних операціях. Чи потрібно коригувати вхідний ПДВ по цих ОЗ, і як це правильно зробити зараз в середині року? Який коефіцієнт застосовувати?

Податковий кодекс фактично не передбачає обов’язку коригувати податковий кредит у Вашій ситуації. В той же час операції з передачі у межах балансу платника податку майна, що планувалося для використання в оподатковуваних операціях, для його використання в операціях, що звільняються від оподаткування або не підлягають оподаткуванню вважається постачанням (пп. 14.1.191 ст. 14). Однак, факт часткового використання майна в неоподатковуваних операціях не можна назвати передачею майна в межах балансу для такого неоподатковуваного використання. Як наслідок, питання податковим кодексом не врегульоване. Не виключено, що податкові органи на таку особливість, як часткове використання в неоподатковуваних операціях, а не повне, не захочуть звертати увагу, і вимагатимуть нарахувати зобов’язання з ПДВ. На мою думку, така позиція буде неправомірною.

У будь-якому разі з метою регулювання даного питання доцільно отримати індивідуальну податкову консультацію.

В ситуації, що Вами описана можна обрати варіант, який можливо влаштує контролюючі органи, однак не призведе до надмірного оподаткування, що буде логічним, за відсутності регулювання даного питання у кодексі:

— на дату початку часткового використання майна в неоподатковуваних операціях відкоригувати податковий кредит виходячи із залишкової вартості об’єктів, пропорційно до визначеної частки використання основних засобів у оподатковуваних та неоподатковуваних операціях;

— за результатами 12, 24 та 36 проводити коригування податкового кредиту виходячи із фактично визначеної частки, як того передбачає кодекс по новопридбаних об’єктах.

Як зазначалося вище, дане питання кодексом не врегульоване і не виключає певних конфліктів, зокрема щодо необхідності нарахувати зобов’язання на всю вартість основних засобів.

Микола Підлужний

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024859
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202428
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202427
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248515
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202431