• Посилання скопійовано

Чи потрібно коригувати вхідний ПДВ по основних засобах, придбаних до початку здійснення неоподатковуваних операцій?

З січня 2011 р. у підприємства вперше зявились оподатковувані та неоподатковувані ПДВ операції. Основні засоби що є в наявності придбані в 2010 році та використовуються як оподатковуваних та неоподатковуваних операціях. Чи потрібно коригувати вхідний ПДВ по цих ОЗ, і як це правильно зробити зараз в середині року? Який коефіцієнт застосовувати?

Податковий кодекс фактично не передбачає обов’язку коригувати податковий кредит у Вашій ситуації. В той же час операції з передачі у межах балансу платника податку майна, що планувалося для використання в оподатковуваних операціях, для його використання в операціях, що звільняються від оподаткування або не підлягають оподаткуванню вважається постачанням (пп. 14.1.191 ст. 14). Однак, факт часткового використання майна в неоподатковуваних операціях не можна назвати передачею майна в межах балансу для такого неоподатковуваного використання. Як наслідок, питання податковим кодексом не врегульоване. Не виключено, що податкові органи на таку особливість, як часткове використання в неоподатковуваних операціях, а не повне, не захочуть звертати увагу, і вимагатимуть нарахувати зобов’язання з ПДВ. На мою думку, така позиція буде неправомірною.

У будь-якому разі з метою регулювання даного питання доцільно отримати індивідуальну податкову консультацію.

В ситуації, що Вами описана можна обрати варіант, який можливо влаштує контролюючі органи, однак не призведе до надмірного оподаткування, що буде логічним, за відсутності регулювання даного питання у кодексі:

— на дату початку часткового використання майна в неоподатковуваних операціях відкоригувати податковий кредит виходячи із залишкової вартості об’єктів, пропорційно до визначеної частки використання основних засобів у оподатковуваних та неоподатковуваних операціях;

— за результатами 12, 24 та 36 проводити коригування податкового кредиту виходячи із фактично визначеної частки, як того передбачає кодекс по новопридбаних об’єктах.

Як зазначалося вище, дане питання кодексом не врегульоване і не виключає певних конфліктів, зокрема щодо необхідності нарахувати зобов’язання на всю вартість основних засобів.

Микола Підлужний

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024450
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202424
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024241
  • Як виправити помилку в декларації з податку на прибуток?
    Підприємство отримало запит від ДПС щодо самостійного коригування цін за контрольованими операціями за 2015 р. Коригування було проведено та подано уточнюючий розрахунок до декларації з податку на прибуток за 2015 р. Застосування різниць не спричинило збільшення об’єкта оподаткування. Підприємство застосовує податкові різниці, тому ця операція вплинула на значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Уточнити треба періоди за І квартал, півріччя, 9 місяців та рік 2016 р. та за І квартал 2017 р. Як виправити цю помилку та відобразити у звітності?
    13.11.202447