• Посилання скопійовано

Чи потрібно коригувати вхідний ПДВ по основних засобах, придбаних до початку здійснення неоподатковуваних операцій?

З січня 2011 р. у підприємства вперше зявились оподатковувані та неоподатковувані ПДВ операції. Основні засоби що є в наявності придбані в 2010 році та використовуються як оподатковуваних та неоподатковуваних операціях. Чи потрібно коригувати вхідний ПДВ по цих ОЗ, і як це правильно зробити зараз в середині року? Який коефіцієнт застосовувати?

Податковий кодекс фактично не передбачає обов’язку коригувати податковий кредит у Вашій ситуації. В той же час операції з передачі у межах балансу платника податку майна, що планувалося для використання в оподатковуваних операціях, для його використання в операціях, що звільняються від оподаткування або не підлягають оподаткуванню вважається постачанням (пп. 14.1.191 ст. 14). Однак, факт часткового використання майна в неоподатковуваних операціях не можна назвати передачею майна в межах балансу для такого неоподатковуваного використання. Як наслідок, питання податковим кодексом не врегульоване. Не виключено, що податкові органи на таку особливість, як часткове використання в неоподатковуваних операціях, а не повне, не захочуть звертати увагу, і вимагатимуть нарахувати зобов’язання з ПДВ. На мою думку, така позиція буде неправомірною.

У будь-якому разі з метою регулювання даного питання доцільно отримати індивідуальну податкову консультацію.

В ситуації, що Вами описана можна обрати варіант, який можливо влаштує контролюючі органи, однак не призведе до надмірного оподаткування, що буде логічним, за відсутності регулювання даного питання у кодексі:

— на дату початку часткового використання майна в неоподатковуваних операціях відкоригувати податковий кредит виходячи із залишкової вартості об’єктів, пропорційно до визначеної частки використання основних засобів у оподатковуваних та неоподатковуваних операціях;

— за результатами 12, 24 та 36 проводити коригування податкового кредиту виходячи із фактично визначеної частки, як того передбачає кодекс по новопридбаних об’єктах.

Як зазначалося вище, дане питання кодексом не врегульоване і не виключає певних конфліктів, зокрема щодо необхідності нарахувати зобов’язання на всю вартість основних засобів.

Микола Підлужний

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202426
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 731
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432