• Посилання скопійовано

Відображення в Додатку Д2 мінусового РК після бюджетного відшкодування

Як у Додатку Д2 до декларації з ПДВ за лютий 2025 року відобразити РК на зменшення ПК, якщо ПДВ за ПН, до якої складено цей РК, раніше увійшов до суми бюджетного відшкодування, отриманого у січні 2025 року? Постачальник, за операцією з яким було відшкодування, не має інших операцій, що формують від'ємне значення у лютому 2025 року

Регулюючим документом є Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну №21.

Рядок 14 Декларації «Коригування податкового кредиту» приймає участь у розрахунку загальної суми податкового кредиту за звітний період, яка відображається у однойменному рядку 17 декларації.

Від’ємне значення коригування з рядка 14, згідно формули, наведеної у рядку 17 декларації, вже зменшує суму податкового кредиту, яка використовується для розрахунку від’ємного значення поточного місяця, відповідно, вже є врахованою при подальших розрахунках з бюджетом в розділі ІІІ декларації.

Згідно з пп. 3 п. 4 розділу ІІ «Податковий кредит» Наказу №21 коригування податкового кредиту відображається у рядку 14.

При заповненні рядка 14 обов'язковим є подання додатку 1 (Д1), що заповнюється в розрізі контрагентів. Ця норма є прямою, відтак, в інших додатках до декларації коригування податкового кредиту не відображається.

Крім того, важливим є те, що перелік підстав для коригування податкового кредиту чітко визначений у пп. 192.1 ПКУ: зміна суми компенсації вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг.

Якщо жодної з перелічених у пп. 192.1 ПКУ подій не відбулось, наприклад, повернення попередньої оплати чи товарів, то підстави для коригування податкового кредиту відсутні. 

У таблиці 1 додатку Д2 відображаються тільки додатні суми від’ємного значення, що витікає з алгоритму їх подальшого розподілу на суми, які: зараховуються у зменшення суми податкового боргу, задекларовано до бюджетного відшкодування у декларації, зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Окремих "коригуючих" записів чи сторнувань безпосередньо в Додатку Д2 щодо раніше відшкодованої суми ПДВ за жовтневою ПН робити не потрібно. Порядок заповнення Додатка Д2 не передбачає відображення таких "повернень" вже відшкодованих сум окремим рядком.

Висновки:

1. Коригування податкового кредиту відображається в рядку 14 декларації з ПДВ та додатку Д1, а не в додатку Д2, відповідно до пп. 3 п. 4 розділу ІІ Наказу №21;

2. Мінусове коригування в рядку 14 автоматично зменшує податковий кредит у рядку 17 декларації, що враховується при розрахунках з бюджетом, без необхідності окремих записів у Д2; 

3. Підстави для коригування чітко визначені пп. 192.1 ПКУ; без подій, таких як зміна компенсації чи повернення товарів/оплати, коригування податкового кредиту не проводиться.

Світлана Яценко

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Підстави та порядок складання розрахунку коригування
    При реєстрації РК до податкової накладної прийшла квитанція: "Документ не може бути прийнятий - Причина 104". Розрахунок коригування повинний містити не менше одного рядка з від'ємним значенням графи "Обсяги постачання". Спочатку в зареєстрованій ПН було 2 позиції товару (1. Станційний збір, 2. Комісійний збір), а необхідно добавити в РК 3-ю нову позицію - Утримання від повернення квитка. Не можливо зробити РК на додавання третьої позиції, завжди приходе відмова. Як діяти?
    21.07.202512
  • Строки давності при реєстрації РК до ПН
    Чи можна скласти розрахунок коригування до податкової накладної у разі, якщо з дати її складання минуло 1095 календарних днів? А у разі, якщо йдеться про купівлю-продаж майнових прав?
    21.07.2025200
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    21.07.202523
  • Право на подання пояснень та копій документів для розблокування ПН/РК, реєстрацію яких було зупинено більш ніж 365 днів тому
    Чи має право продавець подати до суду клопотання для відновлення можливості подання письмових пояснень та копій документів для розблокування ПН/РК, реєстрацію яких було зупинено та з дати складання яких минуло 365 календарних днів?
    21.07.202540
  • Щодо особливостей декларації з ПДВ в межах РЕЗ
    Чи обов'язково подавати уточнюючі розрахунки до декларацій з ПДВ за лютий та травень 2025 року, якщо в них були відображені показники ПН_РЕЗ та РК_2 до неї, що не вплинуло на кінцевий результат, враховуючи нові роз'яснення ДПС у листі №11933/7/99-00-21-03-02-07 від 02.05.2025 р.?
    18.07.202540