ПДВ
За результатами перевірки виявлено завищення ПК (ППР за формою «Р»). Дана ППР не відображається в декларації платника податку. Зазначати недоплачену до держбюджету суму зобов'язання з ПДВ за результатами перевірки в податковій звітності з ПДВ не потрібно, оскільки жодні зміни в рядку 18 декларації з ПДВ не впливають на розрахунок показників декларації з ПДВ наступних періодів. Тому платнику ПДВ достатньо просто сплатити до бюджету донараховану за результатами перевірки суму податкового зобов'язання з ПДВ і суму штрафу.
Відповідно до наведеної умови ПН мають помилки, тому ТОВ не може їх включити в ПК і відповідно у витрати також.
По суті у нас відсутня реєстрація правильної ПН та завищення реєстраційного ліміту через помилкову ПН. Тому постачальник має виправити такі ПН, для нього вони також є помилковими і не відповідають первинним документам. Якщо ПН не буде виправлено, то ТОВ може списати їх по спливу терміну 1095 днів. В іншому випадку це буде завищення витрат.
На нашу думку, необхідно зробити наступні проведення:
- Дт 641 Кт 631,68 – 150000,00 – зменшуємо ПК методом «сторно»;
- Дт 644 Кт 631,68 – 150000,00 – отримання товарів, послуг без реєстрації ПН.
І ось тут цікавий момент. Ми не можемо ігнорувати жодну вхідну ПН. Якщо ПН не буде виправлено, то для врегулювання питання з реєстраційним лімітом потрібно буде нарахувати ПЗ відповідно до ст. 198.5 ПКУ.
Податок на прибуток
Податківці у 2023 році зняли витрати, визнавши операцію нереальною. Відповідно до наведеної умови у ТОВ є всі підтвердні документи щодо операції. На нашу думку, немає підстав виправляти дані бухгалтерського обліку. Якщо ми почнемо сторнувати проведення Дт92 Кт 631, то виникне питання з визнанням кредиторської заборгованості за даною операцією. Тому, щоб врахувати виправлення помилки необхідно буде здійснити проведення щодо донарахування податку на прибуток Дт441 Кт64 36000,00 грн (200000,00х0,18). Нарахувати штраф Дт948 Кт64 і відповідно сплатити його Дт64 Кт311.
Уточнювати декларацію з податку на прибуток за 2023 р. не потрібно (див. ЗІР категорія 102.20.02).
Щодо фінансової звітності, то чи подавати її повторно до Державної служби статистики України – це рішення самого підприємства. Адже подавати уточнену фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності за результатами самостійно виявлених помилок підприємства можуть (абз. 19 п. 2 Порядку №419), але не зобов’язані.
***
Додатково матеріал:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити