• Посилання скопійовано

Чи дійсною є податкова накладна, якщо на ній стоїть печатка «Для податкових накладних»?

Чи дійсною є податкова накладна, якщо на ній стоїть печатка «Для податкових накладних»? Багато фірм і далі продовжують надавати такі податкові накладні, хоча в порядку заповнення податкових накладних вказано, що повинна застосовуватись печатка, як і на платіжних дорученнях. Чи є якесь пояснення податкової стосовно цього питання?

Як зазначалося в раніше наданій відповіді, що ДПА України листом від 06.04.2011 р. №9497/7/16-1517 надіслала Пам’ятку про адміністративні процедури виписування, видачі і отримання податкових накладних. Із цієї Пам’ятки можна було зробити висновок, що застосування печатки із написом «Для податкових накладних» вважатиметься порушенням порядку оформлення такої накладної.

Встановлення податковою службою таких вимог до печатки, не передбачених жодними нормативними документами, було неправомірним.

Сьогодні ДПА України листом від 26.05.2011 р. №14839/7/16-1517 внесла зміни до Пам’ятки, де зазначається:

Державна податкова адміністрація України у зв’язку з надходженням запитів органів державної податкової служби та платників податків, а також з метою належної організації адміністрування податку на додану вартість, переглянула Пам’ятку про адміністративні процедури виписування, видачі і отримання податкових накладних (далі — Пам’ятка), надіслану в адресу регіональних ДПА листом ДПА України від 06.04.2011 р. №9497/7/16-1517 в якості методичних рекомендацій для підготовки податкових консультацій платникам податку, та повідомляє про внесення змін до пункту 33 Пам’ятки.

Графу 3 «Правила виконання» пункту 33 Пам’ятки викласти в такій редакції:

«Податкова накладна скріплюється основною печаткою продавця (тією ж, що використовується для платіжних документів); для скріплення податкових накладних може бути використана спеціальна печатка «Для податкових накладних», порядок її використання та перелік осіб, які уповноважені виписувати податкові накладні, визначається документами платника податку, які визначають його облікову політику.

Для філій, яким делеговано право виписування податкових накладних, можуть бути виготовлені такі ж печатки, але вони мають містити в собі слово «Філія» та назву філії.

Печатки «Канцелярія», «Для документів», «Для довідок» та інші, які мають спеціальне призначення, – на податкову накладну ставитися не можуть».

Отже використання печатки із написом «Для податкових накладних» є правомірним і на сьогодні не заперечується податковою службою України.

Микола Підлужний

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 за розблокованими ПН
    ТОВ здійснює оподатковувані і звільнені ПДВ операції. У 2021 році була призупинена реєстрація ПН, тому ПДВ за ст. 199 ПКУ не нарахували. У 2023 році ці ПН зареєстрували. Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 ПКУ щодо цих ПН: в 2021 чи в 2023 році?
    01.12.202334
  • ЖБК на загальній системі, але він неплатник ПДВ: які перспективи?
    У ДК №47 від 20.11.2023 р. був матеріал щодо обліку в ЖБК, а саме: якщо ЖБК уже зареєстрований платником ПДВ, він зобов’язаний скласти податкову накладну на звільнені операції та зареєструвати її в ЄРПН. А якщо ЖБК мав загальну систему оподаткування без ПДВ, то як бути в цьому випадку?
    30.11.202313
  • Зменшення ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ у разі використання авто в оподатковуваних операціях
    Підприємство здійснює звільнені від оподаткування операції. Тому придбавши у грудні 2020 р. авто з ПДВ, відобразивши ПК, нарахувало компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. У грудні 2023 р. авто продається. Як зменшити ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
    28.11.202323
  • Який алгоритм розрахунку обсягів постачання товарів/послуг з метою визначення ризиковості операції?
    Який алгоритм розрахунку залишку за товарами/послугами за конкретним кодом з метою запобігання блокування ПН, якщо надходять квитанції: "Обсяг постачання товару/послуги …. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку)". Аналіз товарів/послуг за кодами УКТЗЕД/ДКПП у M.E.Doc допоможе у цьому питанні?
    27.11.202354
  • Розрахунок ліміту для реєстрації платником ПДВ
    ТОВ – резидент "Дія. Сіті", неплатник ПДВ. Один раз в кінці року, у грудні, утримує із винагороди гіг-спеціалістів плату за користування ноутбуками. Чи впливають такі операції на розрахунок ліміту реєстрації платником ПДВ? Чи можна складати акт на послуги оренди не помісячно, а один за весь рік в кінці року? Які особливості розрахунку ліміту?
    24.11.20233201