• Посилання скопійовано

Нерезидент платит нам деньги за регистрацию его препаратов, при этом мы завозим на территорию Укрраины образцы…

Предприятие на обычной системе налогообложения, работает с ВЭД. Нерезидент платит нам деньги за то, чтобы мы зарегестрировали его препараты медицинского назначения на территории Украины. Для этого мы завозим образцы для регистрации и на таможне платим НДС. Эти образцы бесплатно передаются в Центр, где происходит их регистрация. Еще укр.компания заказывает инструкции, стикеры, етикетки, которые потом вкладываются в упаковку препаратов. Подлежат ли данные операции обложению НДС? И можно ли эти операции использовать по договору посредничества? Нельзя ли данную операцию расценить как оказание посреднических услуг от др.лица , если перечисляется оказание услуг перечислениз в пп. 186.3. (є) НКУ?

Із поставленого запитання неповністю відомий предмет договору та обов’язки сторін, що не дає можливості надати повну відповідь на запитання, зокрема для чого замовляються інструкції, стікери та етикетки, тоді як договором передбачено зареєструвати препарат. Можливо ці товари необхідні саме для реєстрації апарату в Центрі? За яким договором оцінювати дану операцію залежить від того, який договір сторони уклали. Саме укладений договір визначає його предмет, обов’язки, права сторін і т.д., а не фізичні дії виконавця визначають предмет договору.

Скоріш за все даний договір є договором про надання послуг. Згідно з п. 186.4 ст. 186 ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 цієї статті. Названі пункти 186.2 і 186.3 не містять названих Вами послуг по реєстрації препарату, відповідно місцем їх надання буде територія України. Це передбачає нарахування ПДВ за ставкою 20%. П. 186.3 «є» ст. 186 ПКУ містить операцію з надання посередницьких послуг від імені та за рахунок іншої особи або від свого імені, але за рахунок іншої особи, якщо забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у цьому підпункті. Тобто не будь-які посередницькі послуги підпадатимуть під операції вказані в цьому пункті, а тільки ті посередницькі, якщо забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у цьому підпункті.

Щодо безоплатної передачі взірців товарів в Центр. В даній ситуації навряд чи здійснюється безоплатна передача. Скоріш за все взірці препарату передаються не на умовах безоплатної передачі, а з метою реєстрації препарату, що передбачає його дослідження чи інші дії в результаті чого препарат буде використаний в процедурах дослідження. В такому разі передача не вважатиметься безоплатною передачею і зобов’язання з ПДВ виникати не повинні.

Микола Підлужний

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    Сьогодні 13:101
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024464
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245