• Посилання скопійовано

Нерезидент платит нам деньги за регистрацию его препаратов, при этом мы завозим на территорию Укрраины образцы…

Предприятие на обычной системе налогообложения, работает с ВЭД. Нерезидент платит нам деньги за то, чтобы мы зарегестрировали его препараты медицинского назначения на территории Украины. Для этого мы завозим образцы для регистрации и на таможне платим НДС. Эти образцы бесплатно передаются в Центр, где происходит их регистрация. Еще укр.компания заказывает инструкции, стикеры, етикетки, которые потом вкладываются в упаковку препаратов. Подлежат ли данные операции обложению НДС? И можно ли эти операции использовать по договору посредничества? Нельзя ли данную операцию расценить как оказание посреднических услуг от др.лица , если перечисляется оказание услуг перечислениз в пп. 186.3. (є) НКУ?

Із поставленого запитання неповністю відомий предмет договору та обов’язки сторін, що не дає можливості надати повну відповідь на запитання, зокрема для чого замовляються інструкції, стікери та етикетки, тоді як договором передбачено зареєструвати препарат. Можливо ці товари необхідні саме для реєстрації апарату в Центрі? За яким договором оцінювати дану операцію залежить від того, який договір сторони уклали. Саме укладений договір визначає його предмет, обов’язки, права сторін і т.д., а не фізичні дії виконавця визначають предмет договору.

Скоріш за все даний договір є договором про надання послуг. Згідно з п. 186.4 ст. 186 ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 цієї статті. Названі пункти 186.2 і 186.3 не містять названих Вами послуг по реєстрації препарату, відповідно місцем їх надання буде територія України. Це передбачає нарахування ПДВ за ставкою 20%. П. 186.3 «є» ст. 186 ПКУ містить операцію з надання посередницьких послуг від імені та за рахунок іншої особи або від свого імені, але за рахунок іншої особи, якщо забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у цьому підпункті. Тобто не будь-які посередницькі послуги підпадатимуть під операції вказані в цьому пункті, а тільки ті посередницькі, якщо забезпечується надання покупцю послуг, перерахованих у цьому підпункті.

Щодо безоплатної передачі взірців товарів в Центр. В даній ситуації навряд чи здійснюється безоплатна передача. Скоріш за все взірці препарату передаються не на умовах безоплатної передачі, а з метою реєстрації препарату, що передбачає його дослідження чи інші дії в результаті чого препарат буде використаний в процедурах дослідження. В такому разі передача не вважатиметься безоплатною передачею і зобов’язання з ПДВ виникати не повинні.

Микола Підлужний

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: Контракти-Аудит

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.202525
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.2025362
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.2025115
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025568
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.2025165