• Посилання скопійовано

Виконання робіт за рахунок міжнародного гранту: ПДВ та податок на прибуток

ТОВ - платник податку на прибуток і ПДВ отримало міжнародний грант для виконання підрядних робіт для училища (замовник). Які особливості ПДВ (чи коригувати ПК) та податку на прибуток?

Додаткові умови

В договорі зазначено:

«Підрядник та його субпідрядники звільняються від наступних мит, податків, зборів та інших витрат: відповідно до Грантової та Проєктної угоди від 30.07.2020 р. №ENI/2019/410-215 (реєстраційна картка проєкту №4600-01 08.10.2021 р.) заходи в рамках даної закупівлі звільняються від нарахування та сплати ПДВ, як визначено статтею 3 Рамкової Угоди між Урядом України та Комісією Європейських Співтовариств від 12 грудня 2006 (ратифікованою із Заявою Законом №360-VI), пунктом 3.2 статті 3 Розділу І Податкового кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153».

 

ПДВ

Детально про облік ПДВ в ситуації з отриманням коштів міжнародної технічної допомоги ми писали, приміром, тут, тут, тут.

Постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку, звільняється від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.11 ПКУ.

Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів міжнародної технічної допомоги, регламентується постановою Кабміну від 15.02.2002 р. №153.

В матеріалах за посиланнями вище зазначено також, які документи мають бути у платників для можливості користуватися пільгами, як на такі операції складати ПН, відображати в декларації з ПДВ.  

Окрім того, виконавець та субпідрядник, що реалізують право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України (крім договорів, пов’язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему), щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді органові ДПС, в якому перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку №153.

А чи потрібно щось робити з податковим кредитом, який виникає при купівлі матеріалів для виконання підрядних робіт? Можливо, потрібно нараховувати компенсуючи ПДВ?

Ні, компенсуюче ПДВ за пп. 198.5 і ст. 199 ПКУ не нараховується при здійсненні звільнених від оподаткування операцій за пп. 197.11 ПКУ. Про це прямо сказано в пп. «б» пп. 198.5 ПКУ і в пп. 199.6 ПКУ.

 

Податок на прибуток

Про особливості оподаткування коштів гранту податком на прибуток ми писали тут.

Тобто, отримані кошти гранту в бухобліку є коштами цільового фінансування, тому обліковуються на рахунку 48. Доходом визнаються в періоді визнання витрат. Таким чином, дохід від зазначених коштів буде відображено в періоді визнання доходу і витрат від виконаних робіт.

Податкових різниць для даної ситуації ПКУ не встановлює.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.20248
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202425
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202439
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 797