• Посилання скопійовано

Виконання робіт за рахунок міжнародного гранту: ПДВ та податок на прибуток

ТОВ - платник податку на прибуток і ПДВ отримало міжнародний грант для виконання підрядних робіт для училища (замовник). Які особливості ПДВ (чи коригувати ПК) та податку на прибуток?

Додаткові умови

В договорі зазначено:

«Підрядник та його субпідрядники звільняються від наступних мит, податків, зборів та інших витрат: відповідно до Грантової та Проєктної угоди від 30.07.2020 р. №ENI/2019/410-215 (реєстраційна картка проєкту №4600-01 08.10.2021 р.) заходи в рамках даної закупівлі звільняються від нарахування та сплати ПДВ, як визначено статтею 3 Рамкової Угоди між Урядом України та Комісією Європейських Співтовариств від 12 грудня 2006 (ратифікованою із Заявою Законом №360-VI), пунктом 3.2 статті 3 Розділу І Податкового кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 №153».

 

ПДВ

Детально про облік ПДВ в ситуації з отриманням коштів міжнародної технічної допомоги ми писали, приміром, тут, тут, тут.

Постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана у встановленому законодавством порядку, звільняється від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.11 ПКУ.

Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів міжнародної технічної допомоги, регламентується постановою Кабміну від 15.02.2002 р. №153.

В матеріалах за посиланнями вище зазначено також, які документи мають бути у платників для можливості користуватися пільгами, як на такі операції складати ПН, відображати в декларації з ПДВ.  

Окрім того, виконавець та субпідрядник, що реалізують право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України (крім договорів, пов’язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему), щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді органові ДПС, в якому перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку №153.

А чи потрібно щось робити з податковим кредитом, який виникає при купівлі матеріалів для виконання підрядних робіт? Можливо, потрібно нараховувати компенсуючи ПДВ?

Ні, компенсуюче ПДВ за пп. 198.5 і ст. 199 ПКУ не нараховується при здійсненні звільнених від оподаткування операцій за пп. 197.11 ПКУ. Про це прямо сказано в пп. «б» пп. 198.5 ПКУ і в пп. 199.6 ПКУ.

 

Податок на прибуток

Про особливості оподаткування коштів гранту податком на прибуток ми писали тут.

Тобто, отримані кошти гранту в бухобліку є коштами цільового фінансування, тому обліковуються на рахунку 48. Доходом визнаються в періоді визнання витрат. Таким чином, дохід від зазначених коштів буде відображено в періоді визнання доходу і витрат від виконаних робіт.

Податкових різниць для даної ситуації ПКУ не встановлює.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20241
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024465
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245