• Посилання скопійовано

Що робити з ПДВ, якщо повертається товар, податкова накладна на який заблокована?

ФОП – платник ПДВ відвантажив товар, склав ПН, але її заблокували. Скаргу на розблокування не задовольнили. Покупця не влаштовує це, тому він повертатиме товар. Що робити з ПДВ? Чи складати РК?

Якщо ФОП – платник ПДВ поставив товар, склав податкову накладну (ПН), але її заблокували, такий ФОП однаково має відобразити податкове зобов’язання з ПДВ у декларації з ПДВ, а також у таблиці 1.1 додатку 1. 

При поверненні товару ФОП, згідно з пп. 192.1 ПКУ постачальник має скласти РК, надіславши його на реєстрацію покупцеві. Але ж покупець не зможе зареєструвати такий РК, адже ПН не зареєстрована.

Причому відповідно до пп. 192.1.1 ПКУ постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної. 

Але ж оскільки реєстрації не буде, то ФОП – постачальник не зможе зменшити ПЗ з ПДВ.  Щоб зменшити ПЗ з ПДВ, ФОПу доведеться добиватися розблокування реєстрації ПН, реєструвати таку ПН, а потім реєструвати РК. І вже на підставі такого РК зменшувати ПЗ.

Тож, якщо ФОП залишить заблоковану ПН і більше не намагатиметься її розблокувати, він фактично втратить на зайво нарахованому ПЗ з ПДВ.

 

А чи не загрожують ФОПу якісь штрафи?

За відсутність реєстрації ПН може бути штраф за пп. 120-1.2 ПКУ.

Але там сказано, що у разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН згідно з пп. 201.16 ПКУ штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких ПН/РК.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Запит ДПІ щодо оподаткування ПДВ постачання ультразвукової діагностичної системи
    Підприємство постачає ультразвукову діагностичну систему. Планує направити запит до ДПІ, чи є така система в Переліку товарів, на які поширюється звільнення за пп. 3 пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ. Як сформулювати звернення до ДПС?
    Сьогодні 10:189
  • Оплата доступу до електронних книг: що з ПДВ?
    Директор приватного навчального закладу картою-ключ до гривневого рахунку оплатив нерезиденту послуги з доступу до електронних книг. Заклад надає навчальні послуги, тому має пільгу з ПДВ. Кошти списалися в гривнях, при цьому сума списалася за комерційним курсом банку, а не за курсом НБУ. Як нараховувати ПДВ?
    27.09.202326
  • Щодо назви медвиробу при застосуванні звільнення від оподаткування ПДВ
    Підприємство імпортуватиме ультразвукову діагностичну систему. Чи поширюється на нього звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ? Якщо виріб імпортували з нарахуванням ПДВ за ставкою 7%, а постачаємо на митній території України із звільненням за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ — чи нараховувати ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
    25.09.202314
  • Отримані ФОП кошти за продані квитки від агентів: що з ПДВ?
    ФОП на загальній системі оподаткування, платник ПДВ, здійснює пасажирські перевезення по Україні та за кордон. Квитки продаються агентами, які перераховують кошти на рахунок ФОП за мінусом комісійної винагороди. Як правильно складати податкові накладні та якими документами керуватись для ведення обліку такої діяльності?
    20.09.202320
  • Як відображати ППР за формою В1 в декларації з ПДВ та як звірити декларацію з бухобліком?
    Платник ПДВ отримав ППР форми В1 від 15.08.2023 р. щодо завищення БВ у квітні 2023 р. на суму 1263295 грн, з неї через суд оспорюється 867190 грн та нараховані штрафи. Платник погоджується з сумою завищення - 396105 грн. Як і коли відобразити в декларації ПДВ за 08.2023 р. прийняту суму завищення 396105 грн та, відповідно, у бухобліку? Як перевіряти відповідність декларації даним бухобліку? У платника від’ємне значення
    18.09.202349