Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Втрати товару при митному оформленні: які наслідки з ПДВ?

За умовами ЗЕД-контракту, право власності на товар передається від продавця-резидента покупцю-нерезиденту в момент прийняття товару в місці поставки (митний термінал). Згідно з актами приймання-передачі, покупець отримав 481 тон товару, але в митній декларації зазначено 480 тон (механічні втрати поніс покупець). На яку кількість товару має скласти ПН продавець?

Обєкт  оподаткування ПДВ визначено пп. 185.1 ПКУ. Щодо товарів до оподаткованих операцій належать постачання товарів в межах митної території України та їх експорт (тобто, вивезення за межи митної території України, підтверджений відповідною митною декларацією).

При цьому згідно із пп. 14.1.191 ПКУ, постачання товарів - це будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник. Оскільки за умовами договору право власності переходить до покупця при передачі на митному терміналі, то маємо справу з постачанням на митній території України. 

За актами приймання-передачі видно, що поставлено покупцю 481 тон товару. Те, що під час митного оформлення і перетину кордону 1 т була втрачена (і в митній декларації зазначено 480 т) – це вже товар, який належить покупцю і продавець до нього не має жодного відношення. 

Тому, на нашу думку, продавець-резидент має скласти ПН на відвантажену ним кількість товару 481 т. При цьому, якщо митну декларацію оформлено вже покупцем, то експортером такого товару резидент не є. Тому така податкова накладна має складатися із зазначенням ПДВ за ставкою 20%. 

Датою складання такої ПН буде перша з подій: або передоплата (аванс) за товар, або його відвантаження (тобто, в даному випадку – передача права власності на митному терміналі).   

Проте тут слід взяти до уваги, що у запитанні можлива неточність. Адже, якщо насправді йшлося не про передачу права власності, а про момент передачу товару покупцю згідно зі правилами ІНКОТЕРМС, то вони як раз момент передачу права власності не регулюють. 

Податківці в такій ситуації (якщо договором передбачено, що оформленням митної декларації займався продавець) не заперечують в праві на нульову ставку ПДВ. Наприклад, тут  вони говорять:  для підтвердження нульової ставки ПДВ експортеру необхідно мати в наявності митну декларацію, оформлену відповідно до вимог Митного кодексу України. Якщо в продавця така митна декларація (де він зазначений) є, можна спробувати скористатися нульовою ставкою ПДВ. 

У такому випадку податкових накладних буде дві – одна датою будь-якого з актів за ставкою 20% на 1 т товару (який не зазначено в митній декларації), друга – датою оформлення митної декларації за ставкою 0% на 480 т. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Митниця , Нерезиденти , ПДВ , Податкова накладна , ЗЕД , Договір , Мито

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі