Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Надання інжинірингових послуг за межами митної території України: чи буде ПДВ?

Підприємство постачає технічно складну продукцію в РФ. Іноді покупці потребують шеф-монтажу, сервісного обслуговування, ремонту та післягарантійного ремонту. Чи будуть ці послуги інжиніринговими та чи оподатковуються вони ПДВ? Які наслідки того, що вартість на проїзд та проживання відряджений працівників несе покупець-нерезидент?

Перш за все слід врахувати визначення інжинірингу у пп. 14.1.85 ПКУ: це надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами).

Умови надання таких послуг можна визначити у додатковій угоді до договору постачання продукції. Така додаткова угода укладається за необхідності – у тому разі, якщо покупець потребує послуг з шеф-монтажу. На нашу думку, послуги шеф-монтажу підпадають під поняття  консультацій та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а отже, підпадають під поняття інжинірингу.

Далі, відповідно до пп. «в» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання консультаційних,  інжинірингових, інженерних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. Оскільки отримувач послуг зареєстрований на території Російської Федерації, тобто не на митній території України, то такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ.

Що стосується послуг з сервісного обслуговування, ремонту та післягарантійного ремонту, то вони, на нашу думку, підпадають під пп. «г» пп. 186.2.1 ПКУ і місцем їх постачання буде місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном. За умовами запитання це територія РФ – тобто за межами митної території України.

Вартість послуг можна визначати індивідуально для кожної послуги та виставляти відповідні рахунки на кожну послугу окремо. При цьому до вартості послуги можна включити витрати на відрядження працівників (зокрема, добові), які несе виконавець – резидент України.

Щодо витрат на проїзд і проживання працівників, які компенсує покупець-нерезидент, див. тут  та тут - якщо приймаюча сторона – нерезидент.

Зауважимо, що якщо нерезидент самостійно забезпечує працівників транспортними  квитками та житлом, то в обліку виконавця-резидента це не відображається.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Відрядження , Нерезиденти , ПДВ , Послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі