• Посилання скопійовано

Надання інжинірингових послуг за межами митної території України: чи буде ПДВ?

Підприємство постачає технічно складну продукцію в РФ. Іноді покупці потребують шеф-монтажу, сервісного обслуговування, ремонту та післягарантійного ремонту. Чи будуть ці послуги інжиніринговими та чи оподатковуються вони ПДВ? Які наслідки того, що вартість на проїзд та проживання відряджений працівників несе покупець-нерезидент?

Перш за все слід врахувати визначення інжинірингу у пп. 14.1.85 ПКУ: це надання послуг (виконання робіт) із складення технічних завдань, проектних пропозицій, проведення наукових досліджень і техніко-економічних обстежень, виконання інженерно-розвідувальних робіт з будівництва об'єктів, розроблення технічної документації, проектування та конструкторського опрацювання об'єктів техніки і технології, надання консультації та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також надання консультацій, пов'язаних із такими послугами (роботами).

Умови надання таких послуг можна визначити у додатковій угоді до договору постачання продукції. Така додаткова угода укладається за необхідності – у тому разі, якщо покупець потребує послуг з шеф-монтажу. На нашу думку, послуги шеф-монтажу підпадають під поняття  консультацій та авторського нагляду під час монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а отже, підпадають під поняття інжинірингу.

Далі, відповідно до пп. «в» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання консультаційних,  інжинірингових, інженерних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання. Оскільки отримувач послуг зареєстрований на території Російської Федерації, тобто не на митній території України, то такі послуги не є об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ.

Що стосується послуг з сервісного обслуговування, ремонту та післягарантійного ремонту, то вони, на нашу думку, підпадають під пп. «г» пп. 186.2.1 ПКУ і місцем їх постачання буде місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном. За умовами запитання це територія РФ – тобто за межами митної території України.

Вартість послуг можна визначати індивідуально для кожної послуги та виставляти відповідні рахунки на кожну послугу окремо. При цьому до вартості послуги можна включити витрати на відрядження працівників (зокрема, добові), які несе виконавець – резидент України.

Щодо витрат на проїзд і проживання працівників, які компенсує покупець-нерезидент, див. тут  та тут - якщо приймаюча сторона – нерезидент.

Зауважимо, що якщо нерезидент самостійно забезпечує працівників транспортними  квитками та житлом, то в обліку виконавця-резидента це не відображається.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024231
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202434
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202460
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202431
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427