Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Податкова накладна складена помилковою датою: які наслідки?

Підрядник виконав будівельно-монтажні роботи для замовника на суму 120 тис. грн. Акт підписаний 03.09.2019 р. Податкова накладна складена пізніше (16.09) і зареєстрована в ЄРПН. Які податкові наслідки (штрафи) і в якій сумі можуть виникнути для підрядника та замовника?

Якщо податкова накладна складена іншою датою, ніж дата першої події (пп. 187.1 ПКУ), то це по суті означає, що на дату першої події податкову накладну взагалі не складено і не зареєстровано. Податкова накладна має бути складена на дату першої події: якщо передоплати не було, то дата першої події – це дата підписання акту 03 вересня.

 

Наслідки для підрядника

Під час документальної перевірки цей факт може бути виявлено перевіряючими і накладено штраф відповідно до п. 120-1.1 ПКУ в розмірі від 10% до 50% від суми ПДВ (за даними запитання – 20 000 грн), в залежності від кількості днів прострочення терміну реєстрації ПН.

Податкова накладна від 16 вересня є помилково складеною і такою, якій не відповідає оподатковувана господарська операція. Наявність такої податкової накладної в ЄРПН не врятує підрядника від необхідності реєструвати ПН від 03 вересня.

Підрядник повинен включити до декларації з ПДВ за вересень суму податкових зобов’язань з ПДВ за актом від 03 вересня.

 

Наслідки для замовника

Замовник не має права на податковий кредит за актом від 03 вересня, оскільки не зареєстровано ПН від цієї дати. Податкова накладна від 16 вересня не дає права замовнику на податковий кредит. Право на податковий кредит у замовника виникне лише після реєстрації підрядником податкової накладної від 03 вересня.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі