• Посилання скопійовано

Податкова накладна складена помилковою датою: які наслідки?

Підрядник виконав будівельно-монтажні роботи для замовника на суму 120 тис. грн. Акт підписаний 03.09.2019 р. Податкова накладна складена пізніше (16.09) і зареєстрована в ЄРПН. Які податкові наслідки (штрафи) і в якій сумі можуть виникнути для підрядника та замовника?

Якщо податкова накладна складена іншою датою, ніж дата першої події (пп. 187.1 ПКУ), то це по суті означає, що на дату першої події податкову накладну взагалі не складено і не зареєстровано. Податкова накладна має бути складена на дату першої події: якщо передоплати не було, то дата першої події – це дата підписання акту 03 вересня.

 

Наслідки для підрядника

Під час документальної перевірки цей факт може бути виявлено перевіряючими і накладено штраф відповідно до п. 120-1.1 ПКУ в розмірі від 10% до 50% від суми ПДВ (за даними запитання – 20 000 грн), в залежності від кількості днів прострочення терміну реєстрації ПН.

Податкова накладна від 16 вересня є помилково складеною і такою, якій не відповідає оподатковувана господарська операція. Наявність такої податкової накладної в ЄРПН не врятує підрядника від необхідності реєструвати ПН від 03 вересня.

Підрядник повинен включити до декларації з ПДВ за вересень суму податкових зобов’язань з ПДВ за актом від 03 вересня.

 

Наслідки для замовника

Замовник не має права на податковий кредит за актом від 03 вересня, оскільки не зареєстровано ПН від цієї дати. Податкова накладна від 16 вересня не дає права замовнику на податковий кредит. Право на податковий кредит у замовника виникне лише після реєстрації підрядником податкової накладної від 03 вересня.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ЖБК при продажу квартир: ПДВ-реєстрація
    ЖБК реалізує квартири в новобудові. Операція з першого постачання житла звільнена від ПДВ. Чи виникає у ЖБК обов'язок зареєструватися платником ПДВ, якщо обсяг таких звільнених операцій за місяць перевищить 1 млн грн?
    25.07.20259
  • Зміна ціни після передоплати: ПН та РК
    Підприємство виставило рахунок на 1 одиницю товару. Отримано передоплату 50% - виписано податкову накладна на 0,5 одиниці товару. Після цього відбулося збільшення ціни товару (підписано додаткову угоду до Договору). Після підписання додаткової угоди покупець зробив доплату за товар - доплатив різницю між авансом та новою ціною товару. Остання подія - відвантаження товару. Як повинні виписуватися ПН по доплаті та РК до ПН по передоплаті? Яка причина коригування повинна бути вказана в РК?
    25.07.202524
  • Обов'язкова реєстрація платником ПДВ
    Підприємство – неплатник ПДВ. Загальний обсяг операцій за останні 12 місяців перевищив 1 млн грн (400 тис. грн передоплати за продаж товару від резидента України та 1,5 млн грн передоплати від нерезидента за експорт товару). Чи виникає обов'язок реєстрації платником ПДВ?
    25.07.202593
  • Нюанси звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України
    Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пп. 87 - 1 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, застосовується виключно до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, визначених пп. 9 - 36 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ
    24.07.202534
  • Чи подавати Таблицю даних платника ПДВ, якщо коди УКТ ЗЕД старого та нового продукту відрізняються на декілька цифр?
    Виробниче підприємство-платник ПДВ почало виготовляти нові види готової продукції. До цього на всі старі види готової продукції були подані Таблиці даних платника ПДВ. Чи потрібно на нові види готової продукції подавали Таблиці даних у випадках, якщо код УКТ ЗЕД співпадає на перші чотири цифри з видами продукції, на які колись вже подавались Таблиці даних, або у випадку нового коду УКТ ЗЕД?
    23.07.2025193