Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи складається ПН на експорт послуг з пошуку, збору, обробки, транспортування біоматеріалів?

Підприємство надає нерезиденту послуги з пошуку, збору, обробки, транспортування та передачі біологічних матеріалів замовнику за межами України. Чи потрібно складати податкову накладну за ставкою 0%? Чи ця послуга оподатковується за ставкою 20%?

Насамперед зазначимо, що відповідно до пп. 195.1.3 ПКУ за нульовою ставкою оподатковується постачання послуг з:

а) міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом;

б) послуги, що передбачають роботи з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем-нерезидентом;

в) послуги з обслуговування повітряних суден, що виконують міжнародні рейси.

Послуги з пошуку, збору, обробки, транспортування та передачі біологічних матеріалів до наведеного вище переліку не включені. Тому оподаткування ПДВ за нульовою ставкою не поширюється на надання вказаних послуг.

У пп. «б» пп. 185.1 ПКУ зазначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно з пп. 186.4 ПКУ місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пп. 186.2 і 186.3 ПКУ.

ДФС у м. Києві в ІПК від 25.10.2018 р. №4582/ІПК/26-15-12-01-18 та ДФС в ІПК від 27.06.2018 р. №2868/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляють, що пп. 186.2 – 186.4 ПКУ визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг, або від місця фактичного надання відповідних послуг.

Отже, порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг.

У разі, якщо послуги, які платник ПДВ надає нерезиденту, не підпадають під визначення послуг, наведених в пп. 186.2 та 186.3 ПКУ, то відповідно до пп. 186.4 ПКУ місцем їх постачання є місце реєстрації постачальника таких послуг.

Послуги з пошуку, збору, обробки, транспортування та передачі біологічних матеріалів не вказані в пп. 186.2 та 186.3 ПКУ, а тому місцем їх постачання є місце реєстрації їх постачальника, з оподаткуванням ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою 20%.

***

Читайте також: Яким чином оподатковується ПДВ надання «експортної» послуги?

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Експорт , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі