• Посилання скопійовано

Порядок нарахування та облік ПДВ-зобов'язань за п. 198.5 ПКУ

Як в бухобліку відображається нарахування ПЗ з ПДВ на суму вартості послуг мобільного зв’язку, які були використані не у госпдіяльності платника податку?

Податкова накладна

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При цьому, за податковою накладною сума ПДВ відображається у податковому кредиті не залежно від того, чи такі придбані товари або послуги призначаються або починають використовуватись у негосподарській діяльності.

Своєю чергою, відповідно до пп. «г»  пп. 198.5 ПКУ платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду та зареєструвати в ЄРПН  в терміни, встановлені пп. 201.10 ПКУ, зведену податкову накладну за товарами чи послугами у разі, якщо такі товари чи послуги призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є госпдіяльністю платника ПДВ. Використання мобільного зв’язку у негосподарській діяльності як раз і підпадає під даний пункт. Про це читайте тут>> 

Таким чином, платник податку за отриманою податковою накладною відображає суму ПДВ у податковому кредиті, а у разі, якщо такі придбані товари або послуги використовуються не у господарській діяльності, нараховує ПЗ з ПДВ на їх суму за правилами зазначеними у п. 198.5 ПКУ. При цьому, суми раніше нарахованого ПК коригуванню не підлягають (здійснюється лише нарахування ПЗ).

 

Бухгалтерські проведення

Згідно з п. 11 Інструкції №141 сума податкового зобов’язання з ПДВ, нарахованого відповідно до п. 198.5 ПКУ, відображається за дебетом субрахунку 643 «Податкові зобов’язання», аналітичний рахунок «Податкові зобов’язання, що підлягають коригуванню», і кредитом субрахунку 641 «Розрахунки за податками», аналітичний рахунок «Розрахунки за податком на додану вартість», суми нарахованого податку зараховуються до первісної вартості послуг у кореспонденції з кредитом субрахунку 643 «Податкові зобов’язання», аналітичний рахунок «Податкові зобов’язання, що підлягають коригуванню»:  Дт 949 Кт 643.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»