Податкова накладна
Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При цьому, за податковою накладною сума ПДВ відображається у податковому кредиті не залежно від того, чи такі придбані товари або послуги призначаються або починають використовуватись у негосподарській діяльності.
Своєю чергою, відповідно до пп. «г» пп. 198.5 ПКУ платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду та зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені пп. 201.10 ПКУ, зведену податкову накладну за товарами чи послугами у разі, якщо такі товари чи послуги призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є госпдіяльністю платника ПДВ. Використання мобільного зв’язку у негосподарській діяльності як раз і підпадає під даний пункт. Про це читайте тут>>
Таким чином, платник податку за отриманою податковою накладною відображає суму ПДВ у податковому кредиті, а у разі, якщо такі придбані товари або послуги використовуються не у господарській діяльності, нараховує ПЗ з ПДВ на їх суму за правилами зазначеними у п. 198.5 ПКУ. При цьому, суми раніше нарахованого ПК коригуванню не підлягають (здійснюється лише нарахування ПЗ).
Бухгалтерські проведення
Згідно з п. 11 Інструкції №141 сума податкового зобов’язання з ПДВ, нарахованого відповідно до п. 198.5 ПКУ, відображається за дебетом субрахунку 643 «Податкові зобов’язання», аналітичний рахунок «Податкові зобов’язання, що підлягають коригуванню», і кредитом субрахунку 641 «Розрахунки за податками», аналітичний рахунок «Розрахунки за податком на додану вартість», суми нарахованого податку зараховуються до первісної вартості послуг у кореспонденції з кредитом субрахунку 643 «Податкові зобов’язання», аналітичний рахунок «Податкові зобов’язання, що підлягають коригуванню»: Дт 949 Кт 643.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити