Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Строки для реєстрації ПН/РК та відповідальність за їх порушення

Які строки встановлені для реєстрації ПН та РК та яка відповідальність за їх порушення?

Строки реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування, що підлягають реєстрації постачальником товару, визначено у п. 201.10 ПКУ, вони становлять:

  • для податкових накладних/розрахунків коригування, що складено з 1 по 15 календарний день (включно) — до останнього дня (включно) календарного місяця.
  • для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, у якому вони складені.

А от для розрахунків коригування, що підлягають реєстрації покупцем (РК на зменшення суми ПДВ) строк реєстрації встановлено протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Однак на сьогодні податківці роз'яснили, що наразі не передбачено механізм фіксації дати отримання покупцем такого розрахунку коригування. Таким чином, податківці радять покупцям дотримуватись строків, що встановлено для реєстрації податкових накладних (при цьому відштовхуючись від дати складання, а не дати отримання такого РК). Та кодексом така рекомендація податківців не передбачена, тому навряд чи можна говорити про те, що податківці будуть застосовувати штрафи за порушення рекомендованих термінів.

Варто зазначити, що реєстрація ПН та РК здійснюється в межах операційного дня, який триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем (про це зазначалось податківцями тут).

А от штрафи за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування зазначено у п. 120-1.1 ПКУ, а саме:

  • порушення строку до 15 к.д. — 10% суми ПДВ в таких ПН/РК;
  • 16 — 30 к. д. — 20% суми ПДВ;
  • 31 — 60 к. д. — 30% суми ПДВ;
  •  61 — 365 к. д. — 40% суми ПДВ;
  •  366 і більше к. д. — 50% суми ПДВ.

При цьому загальний строк для реєстрації ПН/РК (а також права на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту) становить 1095 к.д. з дня виписки такого документу (про це ми писали тут).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Відповідальність , Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Штрафи

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі