• Посилання скопійовано

Строки для реєстрації ПН/РК та відповідальність за їх порушення

Які строки встановлені для реєстрації ПН та РК та яка відповідальність за їх порушення?

Строки реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування, що підлягають реєстрації постачальником товару, визначено у п. 201.10 ПКУ, вони становлять:

  • для податкових накладних/розрахунків коригування, що складено з 1 по 15 календарний день (включно) — до останнього дня (включно) календарного місяця.
  • для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, у якому вони складені.

А от для розрахунків коригування, що підлягають реєстрації покупцем (РК на зменшення суми ПДВ) строк реєстрації встановлено протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Однак на сьогодні податківці роз'яснили, що наразі не передбачено механізм фіксації дати отримання покупцем такого розрахунку коригування. Таким чином, податківці радять покупцям дотримуватись строків, що встановлено для реєстрації податкових накладних (при цьому відштовхуючись від дати складання, а не дати отримання такого РК). Та кодексом така рекомендація податківців не передбачена, тому навряд чи можна говорити про те, що податківці будуть застосовувати штрафи за порушення рекомендованих термінів.

Варто зазначити, що реєстрація ПН та РК здійснюється в межах операційного дня, який триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем (про це зазначалось податківцями тут).

А от штрафи за порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування зазначено у п. 120-1.1 ПКУ, а саме:

  • порушення строку до 15 к.д. — 10% суми ПДВ в таких ПН/РК;
  • 16 — 30 к. д. — 20% суми ПДВ;
  • 31 — 60 к. д. — 30% суми ПДВ;
  •  61 — 365 к. д. — 40% суми ПДВ;
  •  366 і більше к. д. — 50% суми ПДВ.

При цьому загальний строк для реєстрації ПН/РК (а також права на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту) становить 1095 к.д. з дня виписки такого документу (про це ми писали тут).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202414
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243041
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024212