Згідно з п. 192.1 ПКУ при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.
Таким чином, якщо продавцем – платником ПДВ на дату отримання авансової оплати від неплатника ПДВ були визначені податкові зобов’язання з ПДВ та надалі сталися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товарів/послуг, а аванс повернуто, то він має право скласти розрахунок коригування та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ (такий РК реєструється в ЄРПН постачальником).
При цьому, якщо підприємство здійснює повне повернення гарантійного платежу, то розрахунок коригування складається з причиною коригування «повернення товарів або авансових платежів».
Якщо повертається лише частина авансу, а інша частина покриває надані послуги, то в такому випадку коригування здійснюється за правилами «зміни кількості». Про це ми писали тут>>
Отже, платник податку при поверненні ним гарантійного платежу (незалежно від того, повертається платіж платнику чи неплатнику ПДВ) має право скласти РК на зменшення своїх податкових зобов'язань, за умови, що при отриманні такого гарантійного платежу були визнані ПЗ з ПДВ.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись