Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Як та з якого періоду в ф. №1ДФ слід відображати дохід з оренди землі, що нарахований фізособі?

Підприємство уклало договір емфітевзису строком на 50 років. Реєстрація договору відбулася у червні 2019 року (ІІ квартал). Виплата оренди (і податків з неї) була здійснена в липні 2019 року (ІІІ квартал). Як у розрахунку за ф. №1ДФ відобразити нараховану та сплачену суму оренди?

Згідно зі ст. 17 Закону про оренду землі об’єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом. Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки відповідно до ст. 125 Земельного кодексу виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Таким чином, за загальним правилом, якщо інше не передбачено договором, нарахування за договором оренди здійснюється з моменту його державної реєстрації. Відповідно, оскільки договір було зареєстровано у червні та якщо інше не передбачено договором, підприємство відображає у розрахунку за формою №1ДФ за ІІ квартал суму оренди/нарахованого з неї податку за червень у графах 3а та 4а. При цьому, якщо у червні сплату податку/доходу здійснено не було, графи 3 та 4 залишаються пустими.

Після того, як у липні сума доходу і відповідна сума податку будуть сплачені, сума такої сплати буде відображена у графах 3 та 4 розрахунку за формою №1ДФ за ІІІ квартал. А у графи 3а та 4а розрахунку за ІІІ квартал потраплять суми оренди, що припадають на липень-вересень.

 

Військовий збір

З військовим збором ситуація аналогічна. У розрахунку за ІІ квартал до граф «Сума нарахованого доходу» та «Сума утриманого податку – нарахованого» Розділу ІІ потрапить сума орендної плати за червень. Повна сума оренди та податку з неї, що була сплачена у липні-вересні буде відображена у графах «Сума виплаченого доходу» та «Сума утриманого податку - перерахованого» у розрахунку за ІІІ квартал.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Доходи , Оренда , Плата за землю , Земля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі