Згідно зі ст. 17 Закону про оренду землі об’єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом. Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки відповідно до ст. 125 Земельного кодексу виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Таким чином, за загальним правилом, якщо інше не передбачено договором, нарахування за договором оренди здійснюється з моменту його державної реєстрації. Відповідно, оскільки договір було зареєстровано у червні та якщо інше не передбачено договором, підприємство відображає у розрахунку за формою №1ДФ за ІІ квартал суму оренди/нарахованого з неї податку за червень у графах 3а та 4а. При цьому, якщо у червні сплату податку/доходу здійснено не було, графи 3 та 4 залишаються пустими.
Після того, як у липні сума доходу і відповідна сума податку будуть сплачені, сума такої сплати буде відображена у графах 3 та 4 розрахунку за формою №1ДФ за ІІІ квартал. А у графи 3а та 4а розрахунку за ІІІ квартал потраплять суми оренди, що припадають на липень-вересень.
Військовий збір
З військовим збором ситуація аналогічна. У розрахунку за ІІ квартал до граф «Сума нарахованого доходу» та «Сума утриманого податку – нарахованого» Розділу ІІ потрапить сума орендної плати за червень. Повна сума оренди та податку з неї, що була сплачена у липні-вересні буде відображена у графах «Сума виплаченого доходу» та «Сума утриманого податку - перерахованого» у розрахунку за ІІІ квартал.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити