• Посилання скопійовано

Відображення в декларації з податку на прибуток туристичного збору

Відображення в декларації з податку на прибуток туристичного збору

Відповідно до пп. 138.10.4 п.138.10 ст. 138 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі — ПКУ) суми нарахованих податків та зборів, установлених ПКУ, враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування у складі інших витрат операційної діяльності, пов'язаних з господарською діяльністю.

Туристичний збір — це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету (п.268.1 ст. 268 ПКУ). Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк (пп. 268.2.1 п.268.2 ст. 268 ПКУ). Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 268.5.1 цієї статті, за вирахуванням податку на додану вартість (пп. 268.4.1 п.268.4 ст. 268 ПКУ).

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов'язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання (пп. 268.6.1 п.268.6 ст. 268 ПКУ). У податковому обліку податкового агента, що отримує та перераховує до бюджету туристичний збір, його сума відображається у складі як доходів, так і витрат. Суми туристичного збору, отриманого від платників збору, відображаються податковими агентами в рядку 01.6 «Інші доходи, крім зазначених у 01.1 — 01.5» декларації з податку на прибуток, форма та порядок складання якої затверджений наказом ДПА України від 29.03.2003 №143 (далі — Декларація). Сума туристичного збору, яка перераховується в бюджет, відображається у Декларації податкового агента в рядку 04.6 — «Cума податків, зборів (обов’язкових платежів)».

При заповненні рядків 04.6 Декларації обов’язковим є подання додатка Р1 до Декларації за рік. Відповідно до п.46.4 ст. 46 ПКУ якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним контролюючим органом, збільшує або зменшує його податкові зобов'язання, всупереч нормам цього Кодексу з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації. У разі необхідності платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід'ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

Отже, якщо платник податку на прибуток у І кварталі 2011 року сплачує туристичний збір, який запроваджено ПКУ, а діючою формою Декларації не передбачено відображення таких сум, платник податку має право доповнити Декларацію (додаток Р1 до Декларації) додатковим рядком, в якому зазначити відповідні суми. При цьому до такої Декларації необхідно подати довідку довільної форми, засвідчену підписом керівника чи головного бухгалтера та печаткою, із зазначенням змісту доповнень. У платника туристичного збору, який отримує (споживає) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк, туристичний збір відноситься до складу витрат у вартості туристичної послуги та відображається в рядку 04.1 Декларації.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Волинській обл.

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    Сьогодні 16:176
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    Сьогодні 14:5610
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202418
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024312
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430