• Посилання скопійовано

Оподаткування рекламних послуг, наданих нерезиденту

Юрособа - резидент України, платник податку на прибуток і ПДВ, підписала публічний договір "Умови надання послуг Google Adsense Онлайн", за яким надає місце для розміщення реклами Googleна своєму сайті. Протягом місяця надходять оплати в доларах на валютний рахунок. Останнім днем місяця в акаунті - "Прибутки Adsense" нараховується дохід, відмінний від отриманої оплати. Який облік та оподаткування?

У даній ситуації юрособа – резидент України надає рекламні послуги нерезиденту, тобто вона здійснює експорт послуг. Детально особливості бухобліку експорту послуг ми розглядали тут, особливості оподаткування - ПДВ, податку на прибуток, - тут.

 

Що з ПДВ?

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції з постачання послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України (пп. «б» пп. 185.1 ПКУ).

Згідно із пп. «б» пп. 186.3 ПКУ місцем постачання рекламних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Поряд з цим, дані послуги є електронними.

Відповідно до пп. 186.3-1 ПКУ, місцем постачання електронних послуг вважається місцезнаходження отримувача послуг. 

Тобто, і в першому, і в другому випадку місце постачання послуг є місце реєстрації нерезидента, яке знаходиться за межами митної території України.

Оскільки в розглядуваній ситуації місце надання послуг за межами митної території України, зазначена операція з надання рекламних послуг не є об’єктом оподаткування ПДВ.

 

Бухгалтерський облік

Вище ми дали посилання на статтю, в якій детально розглянуто особливості бухгалтерського обліку з експорту послуг.

Оскільки юрособа отримує часткову передоплату, а потім на кінець місяця в акаунті нараховується більша сума доходу, яка буде отримана коштами пізніше, то в бухобліку дохід відображається в порядку часткової передоплати. Числовий приклад для такої ситуації наведено в статті за посиланням вище.

 

Податок на прибуток

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є фінрезультат до оподаткування, визначений у фінзвітності, скоригований на податкові різниці, за умови що платник здійснює такі коригування (див. пп. 134.1.1 ПКУ).

Доходи від наданих послуг збільшують (Дт  703 Кт 791), а витрати зменшують (Дт  791 Кт 903) фінрезультат до оподаткування.

Водночас під час експорту послуг можуть виникати податкові різниці, які ми розглянули тут:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

 • Подарункові сертифікати партнерам на єдиному податку
  ТОВ, платник ПДВ, планує здійснити закупку подарункових сертифікатів вартістю 3000 грн/шт з метою подарувати партнерам - ФОПам на ІІІ групі ЄП (5%). Які податки будуть у ЮО, якщо отримувач ФОП на ЄП ІІІ групи 5%? Які податкові зобов'язання виникнуть у ФОПа при отриманні подарункового сертифікату? Хто має сплачувати податки: податковий агент чи обдарований ФОП самостійно?
  27.09.202318
 • Придбання облігації внутрішньої держпозики: що з податком на прибуток?
  Підприємство, резидент Дія. Сіті, платник податку на прибуток на особливих умовах, "малодохідник", прийняло рішення придбати облігації внутрішньої державної позики. Чи обкладається ця операція податком на прибуток? Якщо так, то за якою ставкою? Чи є ще якісь податкові наслідки, які потрібно врахувати?
  26.09.202317
 • Податок на нерухомість для ФОПа: що з декларацією?
  ФОП у 2022 р. придбав нежитлове приміщення як фізособа. З квітня 2023 р. по сьогодні частина приміщення надається в оренду ТОВ. З вересня 2023 р. решта ФОП використовує у власній діяльності під магазин. Чи потрібно було подавати декларацію про податок на нерухомість?
  15.09.202379
 • Оподаткування при безоплатній передачі майна з балансу комунального підприємства на баланс іншого
  Комунальне підприємство за кошти, отримані до СК, придбало автогрейдер, відобразило ПК, використовувало в своїй діяльності. За рішенням місцевої ради передає його безоплатно іншому комунальному підприємству. Які наслідки з ПДВ та податку на прибуток? Як оформити? Чи потрібно вносити зміни до статуту і зменшувати СК?
  06.09.202329
 • Податкові наслідки збиткового надання послуг ФОПа на загальній системі оподаткування
  ФОП на загальній системі надає послуги транспортних перевезень. Буває так, що немає завантаження назад, або заявка відміняється і тоді автомобіль їде порожнім назад. Відповідно, таке перевезення виходить збитковим. Що загрожує ФОПу в такому випадку при податковій перевірці?
  01.09.202378