• Посилання скопійовано

Оплата нерезиденту за надання доменних імен: яке оподаткування?

Підприємство планує оплату компанії-нерезиденту (Китай) за доменні імена CN. Які податкові наслідки виникають при отриманні таких послуг з ПДВ, податку на прибуток, податку на доходи нерезидентів?

ПДВ

Доменне ім'я — це частина простору ієрархічних імен мережі Інтернет, що обслуговується групою серверів системи доменних імен (DNS-серверів) та централізовано адмініструється. На нашу думку, послуга з надання доменних імен підпадає під визначення електронних послуг – пп. 14.1.56-5 ПКУ

 • електронні послуги – послуги, які постачаються через мережу Інтернет, автоматизовано, за допомогою інформаційних технологій та переважно без втручання людини, у тому числі шляхом встановлення спеціального застосунку або додатка на смартфонах, планшетах, телевізійних приймачах чи інших цифрових пристроях. До таких послуг, зокрема, належать послуги з надання доступу до інформаційних, комерційних, розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів, зокрема, але не виключно, розміщених на платформах спільного доступу до інформації чи відеоматеріалів; постачання програмного забезпечення та оновлень до нього, у тому числі електронних примірників, надання доступу до них, а також дистанційне обслуговування програмного забезпечення та електронного обладнання.

Місцем постачання електронних послуг вважається місцезнаходження отримувача послуг – пп. 186.3-1 ПКУ. Якщо місцезнаходження отримувача на митній території України, то послуга нерезидента з надання доменних імен оподатковується ПДВ за правилами, встановленими ст. 208 ПКУ

Оподаткування ПДВ послуг від нерезидента за основною ставкою 20% відбувається у такому порядку: 

1) отримувач послуг від нерезидента складає та реєструє в ЄРПН податкову накладну на вартість таких послуг. Докладніше про це – тут. Такі податкові зобов’язання відображаються у рядку 6.1 декларації з ПДВ.

2) Якщо ПН на послуги від нерезидента  зареєстрована в ЄРПН, то платник має право на податковий кредит за такою ПН. Цей податковий кредит відображається у рядку 13.1 декларації з ПДВ.

3) Якщо послуги від нерезидента використані не в оподатковуваних операціях отримувача, то додатково потрібно нарахувати податкові зобов’язання за пп. 198.5 ПКУ – у загальному порядку. Докладніше про це – тут. Згідно із п. 16 Порядку №1307 у разі складання зведених ПН у графі 2 «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» зведеної податкової накладної платником зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених на такого платника податку при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов’язання відповідно до пп. 198.5 та пп. 199.1 ПКУ.

 

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО  або МСФЗ, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ.

У загальному випадку, в разі отримання таких послуг від нерезидента, як реєстрація доменних імен, коригувань фінрезультата не передбачено.

Проте можливо, що сам нерезидент – надавач послуг відповідає вимогам пп. 140.5.4 ПКУ та його держава або організаційно-правова форма присутні у переліках:

Якщо підприємство коригує фінрезультат, воно повинно перевірити, чи не підпадає ця операція під вимоги пп. 140.5.4 ПКУ. Якщо підпадає, то на 30% вартості послуг з надання доменного імені потрібно збільшити фінрезультат. 

Якщо підприємство не коригує фінреезультат відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, жодних коригувань воно не здійснює. 

 

Податок на доходи нерезидентів

Податок на доходи нерезидентів справляється відповідно до пп. 141.4 ПКУ. Зокрема, відповідно до пп. «к» п. 141.4 ПКУ для цілей цього пункту оподатковуваними доходами нерезидента є інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

В даному випадку оплата здійснюється за надання послуг, які підпадають під дію пп. «к» п. 141.4 ПКУ, тому податок на доходи нерезидентів з такої оплати не утримується.

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

 • Благодійна допомога на ремонт будинку на обслуговуванні: облік та оподаткування
  ТОВ на ЄП (5%) є балансоутримувачем будинку (послуги – утримання будинку та прибудинкової території), який пошкоджений артилерійським обстрілом. БО надасть благодійну допомогу будівельними матеріалами на ремонт будинку. Як обліковувати ці матеріали? Чи виникає оподатковуваний дохід?
  23.03.202313
 • Нюанси оподаткування сільгоспкооперативу
  Сільськогосподарський кооператив: можливі податкові режими та умови їх набуття. На організаційно-правову форму «сільськогосподарський кооператив» діють ті ж самі нормативи податкового законодавства, що й, наприклад, на ТОВ? Чи є якісь виключення?
  09.03.202319
 • Особливості оподаткування фінрезультату виробників електроенергії у 2022 – 2023 рр.
  У 2022 та 2023 рр. виробники електроенергії за «зеленим» тарифом мають право застосовувати додаткові коригування фінрезультату з метою оподаткування (п. 58 підрозділу 4 розділу ХХ ПКУ). Як врахувати курсові різниці, які виникли в результаті того, що є заборгованість перед постачальником? Також підприємство будувало СЕС, але стався військовий стан і СЕС ще не працює, але є витрати з її охорони – як враховувати їх? Як все це відобразити у додатку РІ?
  02.03.202333
 • Податкові збитки при виділі підприємства
  З підприємства "Р" шляхом виділу утворено підприємство "Д". Обоє - "малодохідники". За даними декларації 2021 р. у "Р" від’ємне значення об’єкта оподаткування, яке не передане "Д". Чи можна це від’ємне значення відобразати в декларації "Р" за 2022 рік?
  02.03.202334
 • З якої дати застосовується нова НГО для потреб податку на землю?
  Чи потрібно збільшувати вартість одиниці площі земельної ділянки на коефіцієнт 1,15, якщо у листопаді 2022 року було проведено нормативно-грошову оцінку земельної ділянки?
  23.02.202379