Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Збільшення СК за рахунок нерозподіленого прибутку: що з оподаткуванням?

ТОВ має двох засновників (50/50). СК на 01.10.2021 р. складає 24 000 грн. В 2020 р. отримали прибуток 121576,56 грн, який збільшує рахунок 441. З 25.10.2021 р. засновники вирішили збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку 2020 р. рівними частинами, без відсоткових змін, до 100 000 грн. Які проведення зробити та які податки потрібно сплатити?

Статею 17 Закону про ТОВ передбачено, що учасники товариства можуть збільшити статутний капітал товариства без додаткових вкладів за рахунок нерозподіленого прибутку товариства. У разі збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку товариства без залучення додаткових вкладів склад учасників товариства та співвідношення розмірів їхніх часток у статутному капіталі не змінюються.

ДПСУ у листі від 11.10.2019 р. №745/6/99-00-07-02-02-15/IПК зазначила, що господарська операція, яка передбачає збільшення статутного капіталу за рахунок отриманого від інвестиційних операцій прибутку, який мав бути розподілений між власниками корпоративних прав, є реінвестицією дивідендів.

Згідно з пп. "в" пп. 14.1.81.ПКУ, реінвестицією є господарські операції, що передбачають здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій.

Тож, вважаємо, що такі суми оподатковуватимуть за тими ж правилами, що й у разі реінвестиції дивідендів (коли приймається рішення про їх виплату й одночасно рішення про внесення нарахованих дивідендів до статутного капіталу без зміни часток).

 

ПДФО та ВЗ

Реінвестиція дивідендів, згідно з пп. 165.1.18 ПКУ не оподатковується ПДФО. Щодо військового збору, то Законом №466 з 16.01.2020 р. норму стосовно обов'язкового оподаткування доходу, зазначеного, зокрема, в пп. 165.1.15 ПКУ, вилучено. Отже, якщо такий дохід звільняється від оподаткування ПДФО, то він звільняється і від оподаткування військовим збором.

 

Авансовий внесок

Обовязковість сплати авансового внеску з податку на прибуток виникає лише при виплаті дивідендів засновникам, які не є фізособами (п. 57.1-1 ПКУ).

 

Бухоблік

Розмір СК збільшений за рахунок нерозподіленого прибутку, без залучення додаткових внесків учасників, і при цьому співвідношення часток засновників не змінюється, то в обліку потрібно зробити такі записи:

  • Дт 441 Кт 443 – на суму прибутку, спрямовану на збільшення СК;
  • Дт 443 Кт 401 - на цю ж суму збільшено номінальну вартість кожної частки на підстві рішення засновників.

Також читайте тут

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Статутний капітал , ПДФО , Облік , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі