• Посилання скопійовано

Збільшення СК за рахунок нерозподіленого прибутку: що з оподаткуванням?

ТОВ має двох засновників (50/50). СК на 01.10.2021 р. складає 24 000 грн. В 2020 р. отримали прибуток 121576,56 грн, який збільшує рахунок 441. З 25.10.2021 р. засновники вирішили збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку 2020 р. рівними частинами, без відсоткових змін, до 100 000 грн. Які проведення зробити та які податки потрібно сплатити?

Статею 17 Закону про ТОВ передбачено, що учасники товариства можуть збільшити статутний капітал товариства без додаткових вкладів за рахунок нерозподіленого прибутку товариства. У разі збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку товариства без залучення додаткових вкладів склад учасників товариства та співвідношення розмірів їхніх часток у статутному капіталі не змінюються.

ДПСУ у листі від 11.10.2019 р. №745/6/99-00-07-02-02-15/IПК зазначила, що господарська операція, яка передбачає збільшення статутного капіталу за рахунок отриманого від інвестиційних операцій прибутку, який мав бути розподілений між власниками корпоративних прав, є реінвестицією дивідендів.

Згідно з пп. "в" пп. 14.1.81.ПКУ, реінвестицією є господарські операції, що передбачають здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій.

Тож, вважаємо, що такі суми оподатковуватимуть за тими ж правилами, що й у разі реінвестиції дивідендів (коли приймається рішення про їх виплату й одночасно рішення про внесення нарахованих дивідендів до статутного капіталу без зміни часток).

 

ПДФО та ВЗ

Реінвестиція дивідендів, згідно з пп. 165.1.18 ПКУ не оподатковується ПДФО. Щодо військового збору, то Законом №466 з 16.01.2020 р. норму стосовно обов'язкового оподаткування доходу, зазначеного, зокрема, в пп. 165.1.15 ПКУ, вилучено. Отже, якщо такий дохід звільняється від оподаткування ПДФО, то він звільняється і від оподаткування військовим збором.

 

Авансовий внесок

Обовязковість сплати авансового внеску з податку на прибуток виникає лише при виплаті дивідендів засновникам, які не є фізособами (п. 57.1-1 ПКУ).

 

Бухоблік

Розмір СК збільшений за рахунок нерозподіленого прибутку, без залучення додаткових внесків учасників, і при цьому співвідношення часток засновників не змінюється, то в обліку потрібно зробити такі записи:

  • Дт 441 Кт 443 – на суму прибутку, спрямовану на збільшення СК;
  • Дт 443 Кт 401 - на цю ж суму збільшено номінальну вартість кожної частки на підстві рішення засновників.

Також читайте тут

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Оплата операції фізособі: податкові наслідки
    Підприємство хоче оплатити медичну операцію фізичній особі, яка не є її працівником. Які податкові наслідки у підприємства та фізичної особи? Як оформити оплату?
    02.05.202415
  • Особливості плати за землю за пп. 284.4 ПКУ
    Підприємство займається діяльністю за кодом КВЕД 08.11. Має держакт на право постійного користування земельною ділянкою площею 25,0856 га з цільовим призначенням - для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами. Але в спецдозволі на користування надрами зазначено тільки 16,2 га з ймовірними покладами корисних копалин. Як застосовувати пп. 284.4 ПКУ?
    02.05.202423
  • Як оформити та оподаткувати безповоротну фіндопомогу фізособі?
    Як документально оформити надання від ТОВ безповоротної фінансової допомоги фізособі - працівнику або непрацівнику ТОВ? Чи обов’язково зазначати підставу надання фіндопомоги, якщо зі всієї суми будуть сплачуються податки?
    02.05.2024406
  • Придбали майновий комплекс, а землю не оформили: хто сплачує земельний податок?
    Підприємство придбало нежитловий майновий комплекс (виробничі, адміністративні, господарські будівлі). Оформлення земельної ділянки під будівлями не було проведено. Підприємство проводить дії по укладанню договору оренди земельної ділянки з місцевою територіальною громадою. Ці приміщення здаються в оренду. Чи є у підприємства підстави сплачувати земельний податок?
    01.05.2024253
  • Хто сплачує податок на нежитлову нерухомість, якщо її передано в оренду?
    Фізична особа – власник нежитлового приміщення (склад для зберігання зерна) передала його в оренду ТОВ. ТОВ використовує його за цільовим призначенням. Хто в даному випадку є платником податку на нерухомість?
    30.04.202434