Статею 17 Закону про ТОВ передбачено, що учасники товариства можуть збільшити статутний капітал товариства без додаткових вкладів за рахунок нерозподіленого прибутку товариства. У разі збільшення статутного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку товариства без залучення додаткових вкладів склад учасників товариства та співвідношення розмірів їхніх часток у статутному капіталі не змінюються.
ДПСУ у листі від 11.10.2019 р. №745/6/99-00-07-02-02-15/IПК зазначила, що господарська операція, яка передбачає збільшення статутного капіталу за рахунок отриманого від інвестиційних операцій прибутку, який мав бути розподілений між власниками корпоративних прав, є реінвестицією дивідендів.
Згідно з пп. "в" пп. 14.1.81.ПКУ, реінвестицією є господарські операції, що передбачають здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок прибутку, отриманого від інвестиційних операцій.
Тож, вважаємо, що такі суми оподатковуватимуть за тими ж правилами, що й у разі реінвестиції дивідендів (коли приймається рішення про їх виплату й одночасно рішення про внесення нарахованих дивідендів до статутного капіталу без зміни часток).
ПДФО та ВЗ
Реінвестиція дивідендів, згідно з пп. 165.1.18 ПКУ не оподатковується ПДФО. Щодо військового збору, то Законом №466 з 16.01.2020 р. норму стосовно обов'язкового оподаткування доходу, зазначеного, зокрема, в пп. 165.1.15 ПКУ, вилучено. Отже, якщо такий дохід звільняється від оподаткування ПДФО, то він звільняється і від оподаткування військовим збором.
Авансовий внесок
Обовязковість сплати авансового внеску з податку на прибуток виникає лише при виплаті дивідендів засновникам, які не є фізособами (п. 57.1-1 ПКУ).
Бухоблік
Розмір СК збільшений за рахунок нерозподіленого прибутку, без залучення додаткових внесків учасників, і при цьому співвідношення часток засновників не змінюється, то в обліку потрібно зробити такі записи:
- Дт 441 Кт 443 – на суму прибутку, спрямовану на збільшення СК;
- Дт 443 Кт 401 - на цю ж суму збільшено номінальну вартість кожної частки на підстві рішення засновників.
Також читайте тут
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити