Головна Усі консультації Оподаткування Інші податки

Фізособа передала в оренду платнику ЄП земельну ділянку: чи сплачувати земподаток?

25.06.2019 р. фізособі надійшло ППР про сплату земельного податку за земділянку сільгосппризначення за 2019 рік протягом 60 днів. У липні 2019 р. фізособа надала в оренду ділянку юрособі, яка є платником ЄП 4 групи. Договір оренди зареєстровано 29.07.2019 р. Як фізособа повинна сплатити земельний податок?

Відповідно до пп. 286.5 ПКУ нарахування фізособам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ.

Податок фізособами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (пп. 287.5 ПКУ).

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику ЄП 4 групи (пп. 281.3 ПКУ).

Говорять про це й податківці в ІПК від 21.06.2019 р. №2866/В/99-99-13-02-03-14/ІПК.

А податківці у ІПК від 24.04.2018 р. №1836/Х/99-99-13-03-01-14/ІПК уточнили, що фізичні особи - власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі звільняються від сплати земельного податку за умови передачі таких ділянок в оренду платнику ЄП 4 групи тільки земель сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду.

 

Зверніть увагу!

Якщо користування земельною ділянкою надано платнику ЄП 4 групи саме на підставі договору емфітевзису, то оскільки даний вид договору не відноситься до орендних відносин, право на звільнення від сплати земельного податку на підставі пп. 281.3 ПКУ на власника такої земельної ділянки, земельної частки (паю) не поширюється (див. ІПК ДФС у Херсонській області від 10.12.2018 р. №5173/ІПК/21-22-12-04-11). Про це детальніше ми зазначали тут.

 

Оскільки повідомлення отримане 25.06.2019 р., а договір оренди зареєстровано 29.07.2019 р., то, вважаємо, для зменшення нарахованого ДФС податкового зобов’язання із плати на землю слід скористатися нормою пп. 286.5 ПКУ та подати письмову заяву до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо права на користування пільгою із сплати податку. Адже пп. 281.3 ПКУ міститься у ст. 281 ПКУ, яка регулює умови надання пільги зі сплати земподатку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Водночас, відмітимо: якщо фізособа оплатить земподаток відповідно до отриманого повідомлення-рішення, адже оплатити податок слід протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, то потім після подання заяви можна скористатися нормою ст. 43 ПКУ - про умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені. Про це, до речі, також говорять й податківці у ІПК від 21.06.2019 р. №2866/В/99-99-13-02-03-14/ІПК.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Інші податки
Теги:
Єдиний податок , Оренда , Підприємці , Плата за землю , Земля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі