• Посилання скопійовано

Який порядок перереєстрації платника податку в ДПС в разі зміни місцезнаходження в межах одного адміністративного району?

Який порядок перереєстрації платника податку в органах ДПС в разі зміни місцезнаходження в межах одного адміністративного району?

Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (ПКУ) та п. 9.1 р.IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №979, (далі — Порядок №979) органи державної податкової служби проводять внесення змін і доповнень до районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб на підставі: інформації органів державної реєстрації; інформації банків та інших фінансових установ про відкриття (закриття) рахунків платників податків; документально підтвердженої інформації, що надається платниками податків; інформації суб'єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків; рішення суду, що набрало законної сили; даних перевірок платників податків.

Відповідно до п. 66.5 ст. 66 ПКУ, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з цією главою, платник податків зобов'язаний подати органу державної податкової служби, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.

Відповідно до ст. 17, 19 та 45 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців містяться відомості щодо місцезнаходження юридичних осіб (місця проживання фізичних осіб — підприємців) та у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), або фізична особа — підприємець повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі. Зміна місцезнаходження (місця проживання) в межах одного адміністративного району не призводить до зміни місця основного обліку платника податків в органах державної податкової служби, є зміною даних, що містяться у Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб, та здійснюється відповідно до р. ІХ Порядку №979. Платники податків, які не включаються до Єдиного державного реєстру, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з Порядком №979, зобов'язані протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до органу державної податкової служби уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява (ф. №1-ОПП (ф. №1-РПП) або ф. №5-ОПП) подається відповідно з позначками «Перереєстрація» чи «Зміни» (п. 9.2 р. ІХ Порядку №979). Зміна місцезнаходження (місця проживання) платників податків, які включаються до Єдиного державного реєстру, у Єдиному банку даних юридичних осіб та Реєстрі самозайнятих осіб здійснюється органом державної податкової служби на підставі відомостей державного реєстратора. У разі внесення змін у дані, що вказуються у довідці за ф. №4-ОПП (найменування (прізвище, ім'я, по батькові), місцезнаходження (місце проживання) платника податків, керівника, органу державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на обліку, тощо), довідка за ф. №4-ОПП підлягає заміні в органі державної податкової служби. Для отримання нової довідки платник податків подає до органу державної податкової служби за основним місцем обліку звернення із зазначенням причин заміни та доданою до нього старою довідкою. Орган державної податкової служби протягом двох робочих днів після такого звернення перевіряє інформацію про внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру або дані виконання вимог п. 9.2 цього розділу та видає (надсилає) платнику податків нову довідку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Волинській обл.

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202422
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202440
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202436
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202440
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024137