• Посилання скопійовано

Який порядок перереєстрації платника податку в ДПС в разі зміни місцезнаходження в межах одного адміністративного району?

Який порядок перереєстрації платника податку в органах ДПС в разі зміни місцезнаходження в межах одного адміністративного району?

Відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (ПКУ) та п. 9.1 р.IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №979, (далі — Порядок №979) органи державної податкової служби проводять внесення змін і доповнень до районного рівня Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб на підставі: інформації органів державної реєстрації; інформації банків та інших фінансових установ про відкриття (закриття) рахунків платників податків; документально підтвердженої інформації, що надається платниками податків; інформації суб'єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків; рішення суду, що набрало законної сили; даних перевірок платників податків.

Відповідно до п. 66.5 ст. 66 ПКУ, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з цією главою, платник податків зобов'язаний подати органу державної податкової служби, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.

Відповідно до ст. 17, 19 та 45 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців містяться відомості щодо місцезнаходження юридичних осіб (місця проживання фізичних осіб — підприємців) та у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), або фізична особа — підприємець повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі. Зміна місцезнаходження (місця проживання) в межах одного адміністративного району не призводить до зміни місця основного обліку платника податків в органах державної податкової служби, є зміною даних, що містяться у Єдиного банку даних юридичних осіб та Реєстру самозайнятих осіб, та здійснюється відповідно до р. ІХ Порядку №979. Платники податків, які не включаються до Єдиного державного реєстру, у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з Порядком №979, зобов'язані протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до органу державної податкової служби уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява (ф. №1-ОПП (ф. №1-РПП) або ф. №5-ОПП) подається відповідно з позначками «Перереєстрація» чи «Зміни» (п. 9.2 р. ІХ Порядку №979). Зміна місцезнаходження (місця проживання) платників податків, які включаються до Єдиного державного реєстру, у Єдиному банку даних юридичних осіб та Реєстрі самозайнятих осіб здійснюється органом державної податкової служби на підставі відомостей державного реєстратора. У разі внесення змін у дані, що вказуються у довідці за ф. №4-ОПП (найменування (прізвище, ім'я, по батькові), місцезнаходження (місце проживання) платника податків, керівника, органу державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на обліку, тощо), довідка за ф. №4-ОПП підлягає заміні в органі державної податкової служби. Для отримання нової довідки платник податків подає до органу державної податкової служби за основним місцем обліку звернення із зазначенням причин заміни та доданою до нього старою довідкою. Орган державної податкової служби протягом двох робочих днів після такого звернення перевіряє інформацію про внесення відповідних змін до Єдиного державного реєстру або дані виконання вимог п. 9.2 цього розділу та видає (надсилає) платнику податків нову довідку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: ДФС у Волинській обл.

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025145
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025439
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202590
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520