Верховний Суд у Постанові від 12 лютого 2019 року (справа №822/3241/15) зазначив, що орендар земельної ділянки державної і комунальної власності зобов'язаний вносити орендну плату у розмірі та на умовах, визначених договором оренди й законодавством, незалежно від того, чи передана земля у суборенду та умов такої передачі. Суборендар же земельної ділянки у відповідності до положень ПКУ такого обов'язку не має.
В свою чергу, податківці зазначили, оскільки плата за землю справляється у формі земельного податку та орендної плати (іншої форми не передбачено), а платником орендної плати є землекористувач (орендар) земельної ділянки, то юридична особа, що орендує земельну ділянку державної або комунальної власності, та уклала договір суборенди на цю земельну ділянку, сплачує орендну плату за зазначену земельну ділянку та подає відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю (ЗІР, 111.01: «Хто є платником орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності та повинен подавати податкову декларацію з плати за землю, у разі оренди ЮО земельної ділянки державної або комунальної власності та передачі цієї земельної ділянки у суборенду згідно з договором?»).
Отже:
1. Орендар земельної ділянки державної/комунальної власності платить орендну плату до бюджету;
2. Передача ділянки в суборенду не звільняє орендаря від цього обов'язку;
3. Орендар подає податкову декларацію з плати за землю;
4. Суборендар платить орендарю за договором суборенди.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс
Передплатити